Festyn Rodzinny

Dzień Matki, Dzień Dziecka, Dzień Ojca to  dni, które uroczyście obchodzone są w każdej rodzinie, również przedszkolnej.  Tradycją stało się już, że z okazji tych „świąt” w Przedszkolu  Publicznym w Czaplinku organizowany jest festyn rodzinny. W tym roku odbył się już po raz XIV i jego uczestnicy bawili się pod hasłem „Dzień dziecka wczoraj i dziś”. W sobotę, 23 maja 2015r. na przedszkolnym placu zabaw stanęły dwa zamki dmuchane, trampolina, tory przeszkód do zabaw sportowych i z chustą animacyjną, kącik muzyczny i karaoke.  W piaskownicy czekał nowy, złocisty piasek z Mielenka, który przywiózł dziadek „naszego” dziecka. Pod  jednym z namiotów  dzieci mogły wykazać się sowimi zdolnościami plastycznymi wykonując pracę plastyczną farbami, kredkami, pastelami lub ulepić coś z plasteliny lub modeliny. Wielką frajdę sprawiły dzieciom i rodzicom kredki do malowania twarzy. Każdy dorosły  mógł pomalować swoje dziecko, ale również dzieci malowały twarze dorosłych - wspólnie świetnie się bawiąc i uwieczniając swoje arcydzieła na zdjęciach.  Na stoisku z książkami można było pokolorować lub ułożyć z puzzli obrazek z bajki, rozwiązać rebus lub zagadkę. Można też było zakupić za „złotówkę” książeczki, które na ten cel przekazali rodzice. Mamy mogły pokazać jak skacze się w gumę, na skakance lub gra w klasy; tatusiowie przypomnieli sobie grę w kapsle. Za udział w zabawach rodzice wygrywali dla swych dzieci piękne, w duże grochy kolorowe balony.       
          Festyn ma już swoją tradycję. Jest nią wspólne odśpiewanie hymnu, później zabawy ruchowe dzieci z rodzicami przy piosenkach. Ponadto, w tym roku nauczycielki z dziećmi, z grupy „Sowy”, uczennicami czaplineckiego gimnazjum i liceum przygotowały scenkę teatralną pt. „Calineczka”. Bardzo zaciekawił dzieci taniec nowoczesny w wykonaniu Kuby Mierzejewskiego. Znaleźli się też chętni, którzy próbowali się go nauczyć.   
                Podczas festynu nauczycielki ze Szkoły Podstawowej w Czaplinku  prowadziły akcję informacyjną – I Ty możesz uratować komuś życie. Ponadto, każdy  mógł  zarejestrować się w banku potencjalnych dawców  szpiku .           
             Na zakończenie imprezy każde przedszkolne dziecko otrzymało prezent ufundowany przez Radę Rodziców „Skaczące małpki”- grę, którą może bawić się cała rodzina. Były również lody, kiełbaski, grochówka, ciasto, herbata, woda z sokiem i kawa dla dorosłych. Pogoda dopisała i humory również.  Bawiły się całe rodziny, również dziadkowie. O to nam chodziło! Zapraszamy za rok!  


Teresa Młodzik


tu więcej zdjęć:

Dziękujemy za udostępnienie też swoich zdjęć z festynu pani Małgorzacie Tylman.

 

PRZEDSZKOLE PUBLICZNE

W CZAPLINKU

ul. Grunwaldzka 5b

78-550 Czaplinek

NIP 2530322540

 

Telefon:

94 375 51 03

 

E-mail:

przedszkole.czaplinek@onet.pl


Numer konta Przedszkola Publicznego:

13 8581 1027 0413 0912 2000 0001

 

Numer konta Rady Rodziców:

32 8581 1027 0404 6604 2000 0001

 

ZAPRASZAMY

od poniedziałku do piątku

w godzinach

od 6.30 do 16.00

Godło Polski
Aktualny czas w Czaplinku:
Herb Czaplinka

W naszym przedszkolu realizowany jest projekt współfinansowany przez Unię Europejską
w ramach

Europejskiego Funduszu Społecznego.

 

Organizator Projektu -  Gmina Czaplinek  w ramach  Regionalnego Programu Operacyjnego Województwa Zachodniopomorskiego na lata 2014-2020.