Wycieczka do Lubnicy - Żabki, Muchomorki, Kotki

Czerwiec - ciepły, pachnący latem i dzikim bzem – miesiąc przedszkolnych wycieczek. Bliższych i dalszych. Zwykle atrakcyjnych dla dzieci, niosących wiele ciekawych przeżyć i wrażeń.

We wtorek 10 czerwca 2014 roku dzieci z grup – „Muchomorki”, „Żabki” i „Kotki” wybrały się na wycieczkę do Lubnicy – Parku Gigantoowadów.

Przy wejściu powitał nas miły pan Przewodnik, który oprowadzając po ścieżce edukacyjnej, na której znajdują się ogromne repliki owadów przybliżył ciekawostki z ich życia. Zobaczyliśmy dwanaście figur. Wśród nich - m.in. ośmiometrowego pająka ptasznika – największego z pająków żyjących na Ziemi (nie jest jadowity i groźny dla życia człowieka), modliszkę, konika polnego czy konika afrykańskiego. Widzieliśmy żuki wielkości samochodu, motyla, ćmę, skorpiona, ważkę i muchę plujkę, która żyje przeciętnie ok. 14 dni.

Po obejrzeniu owadów dzieci szukały skarbów – gipsowych miniaturek. Wszystkie dzielnie przekopywały piasek lecz tylko niektórym dopisało szczęście.

Zabawom i atrakcjom nie był końca – plac zabaw, park linowy, Małpi Gaj, dmuchany zamek z torem przeszkód, ogromna zjeżdżalnia i trampolina. Dzieci mogły korzystać ze wszystkiego do woli. Dla chętnych – malowanie twarzy.

Po obiedzie – konkurencje sportowe – biegi i wyścigi. Śpiewy i tańce – łamańce oraz wiele innych atrakcji proponowanych przez Przewodnika. Było także szukanie - płukanie złota, pływanie łódeczkami w basenie i super atrakcja dla chłopców – jazda gokartami po wyznaczonym torze.

Park Owadów – pięknie usytuowany, świetnie zagospodarowany teren, doskonała oferta edukacyjna - zachęca dzieci i dorosłych do spędzenia tam czasu.

Tego dnia pogoda nam sprzyjała. Nasze przedszkolaki były zauroczone wycieczką, cieszyły się, że wspaniale spędziły czas. Mamy nadzieję, że oprócz miłych wrażeń pozostanie także garść wiedzy o życiu owadów, które wraz z nami zamieszkują ten świat.

 

Iwona Mierzejewska

Joanna Brożek

Agnieszka Kwiatkowska

Anna Obarzanek

tu więcej zdjęć:

 

PRZEDSZKOLE PUBLICZNE

W CZAPLINKU

ul. Grunwaldzka 5b

78-550 Czaplinek

NIP 2530322540

 

Telefon:

94 375 51 03

 

E-mail:

przedszkole.czaplinek@onet.pl


Numer konta Przedszkola Publicznego:

13 8581 1027 0413 0912 2000 0001

 

Numer konta Rady Rodziców:

32 8581 1027 0404 6604 2000 0001

 

ZAPRASZAMY

od poniedziałku do piątku

w godzinach

od 6.30 do 16.00

Godło Polski
Aktualny czas w Czaplinku:
Herb Czaplinka

W naszym przedszkolu realizowany jest projekt współfinansowany przez Unię Europejską
w ramach

Europejskiego Funduszu Społecznego.

 

Organizator Projektu -  Gmina Czaplinek  w ramach  Regionalnego Programu Operacyjnego Województwa Zachodniopomorskiego na lata 2014-2020.