/

Tue

20

Dec

2016

Jasełka i wigilia przedszkolna

link do zdjęć:

Mon

19

Dec

2016

Pszczółki pieką świąteczne pierniczki

link do zdjęć:

Fri

16

Dec

2016

Motylki i Smerfy w Lubnicy

link do zdjęć:

Fri

16

Dec

2016

Jarmark w przedszkolu

Thu

15

Dec

2016

Ogrody Sabinu - degustacja soków

link do zdjęć:

Thu

15

Dec

2016

Smerfy zajęcia otwarte dla rodziców

link do zdjęć:

Thu

15

Dec

2016

Pani Hanna Rymar i Pani Eugenia Szastko czytają dzieciom

link do zdjęć:

Wed

07

Dec

2016

Smerfy i Koziołki w MOW-ie w Czaplinku

link do zdjęć:

Tue

06

Dec

2016

Mikołajki

link do zdjęć:

Mon

05

Dec

2016

„KRAINA LODU” – PRZEDSTAWIENIE TEATRALNE

„Czy miłość i przyjaźń są w stanie pokonać wieczną zimę? –

dzieci z trzech grup z Przedszkola Publicznego w Czaplinku – „Biedronki”, „Motyle” i „Smerfy” na zaproszenie dyrekcji Biblioteki Publicznej w Czaplinku 5 grudnia 2016  obejrzały spektakl teatralny pt. „Kraina Lodu” – wystawiony przez Teatr Fantazja.

           Znane dzieciom postacie – Elza, Anna, Kristoff i Olaf  zabrały dzieci w czarodziejską podróż do mroźnego pałacu na szczycie góry. Po drodze było wiele przygód. Dzieci były włączane w opowieść, służyły aktorom radą i pomocą.

Zabawne gagi i przejęzyczenia powodowały co chwilę salwy śmiechu. Spektakl sprawił dzieciom ogromną radość.

 

Dziękujemy p. Eugenii Szastko – dyrektor Gminnej Biblioteki Publicznej w Czaplinku za zaproszenie na mikołajkowy spektakl!

 

 

Iwona Mierzejewska 

link do zdjęć:

Fri

02

Dec

2016

Słoneczka w bibliotece

tu więcej zdjęć:

Fri

02

Dec

2016

MISIE - Pasowanie na Przedszkolaka

tu więcej zdjęć:

Thu

01

Dec

2016

Jeżyki w bibliotece

tu więcej zdjęć:

Thu

01

Dec

2016

„OD ZIARENKA DO BOCHENKA” – wycieczka do Juchowa

Z czego powstaje chleb, skąd się bierze mleko? – na te pytania szukały odpowiedzi pięciolatki z grup „Biedronki” i „Pszczółki”, które 1 grudnia 2016 roku pojechały do gospodarstwa agroturystycznego „Juchowo Farm” – Fundacja im. Stanisława Karłowskiego w Juchowie.

Wielkość gospodarstwa robi wrażenie. Dzieci widziały ziarna, z których powstają mąki i kasze, mogły ich dotknąć, powąchać, spróbować. Zobaczyły kolejne etapy wypieku chleba, samodzielnie ugniatały ciasto. Ulepiły bałwanka, którego po upieczeniu zabrały do domu. Widziały pomieszczenia, w których przebywają krowy – tych dojnych jest 350 i młodzież – czyli cielaki. Pomagały karmić zwierzęta podsuwając im siano. Widziały kadzie, do których spływa mleko po udoju oraz ogromne silosy, w których przechowywane są zboża.

Na koniec była degustacja pysznego mleka.

Choć pogoda nie sprzyjała wycieczka była bardzo ciekawa i udana!!!

 

Iwona Mierzejewska  

 

 

link do zdjęć:

Fri

25

Nov

2016

Urodziny Pluszowego Misia

Dnia 25 listopada 2016 r. dzieci z Przedszkola Publicznego w Czaplinku obchodziły Światowy Dzień Pluszowego Misia. W uroczystości wzięły udział wszystkie grupy przedszkolne. Przedszkolaki przyniosły z domu swoją ulubioną maskotkę. Były te zupełnie malutkie misie, które nosimy na szczęście w kieszeni i te wielkie, które trudno objąć. Dzieci zaprosiły misie do gimnastyki porannej. Bawiły się z nimi przy  piosenkach „Jadą, jadą misie”, „Niedźwiadek”. W tym wyjątkowym dniu wielką niespodzianką okazał się także tort.  Dzieci uroczyście Jubilatowi odśpiewały 100 lat i złożyły urodzinowe życzenia w formie wierszyków i piosenek; wręczyły prezenty – samodzielnie przygotowane portrety Misia.

J. Piętosa

T. Młodzik

tu więcej zdjęć:

Fri

25

Nov

2016

Spiżarnia Biedronek

W spiżarni na półkach, zapasów bez liku 
są dżemy, kompoty, złoty miód w słoiku” 

 

- Po co robimy zapasy na zimę? Jak i gdzie przechowujemy różne przetwory. Czy wszystkie owoce i warzywa można zaprawiać w słoikach lub suszyć. Jakie inne jeszcze znamy sposoby przechowywania i konserwowania warzyw?

W tym roku pięciolatki z grupy „Biedronki” zapoznane zostały ze sposobem kiszenia kapusty, bo listopad w tradycji ludowej – to miesiąc kiszonej kapusty.

Umówiliśmy się z przedszkolną intendentką – Panią Małgorzatą Ziębą, która zaprosiła dzieci do kuchni. Tam zostały zapoznane z mechanicznym urządzeniem do rozdrabniania warzyw. Kapusta i marchew zostały obrane i poszatkowane. Dzieci doprawiły je solą – każde po trochę – i   nastąpiło wielkie mieszanie, ugniatanie i ubijanie kapusty. 

Dzieci były żywo zainteresowane kolejnymi czynnościami, rozumiały, że oprócz maszyny potrzebna jeszcze praca ludzkich rąk. Tych było sporo do pomocy. Ale jaki efekt!!!

Nasza spiżarnia wzbogaciła się o wiadro kapusty, która na oczach dzieci będzie przechodziła proces fermentacji, aż do efektu finalnego – surówki na talerzu!!!

 

 

Iwona Mierzejewska  

 

tu więcej zdjęć:

Fri

18

Nov

2016

Wyjazd przedszkolaków na przedstawienie teatralne

tu więcej zdjęć:

Thu

17

Nov

2016

Zajęcia karate z Panem Danielem Sobeckim

tu więcej zdjęć:

Thu

10

Nov

2016

Obchody Dnia Niepodległości

Jesteśmy Polką i Polakiem.

 

10 listopada obchodziliśmy w naszym przedszkolu Narodowe Święto Niepodległości. W  tym dniu  każdy pracownik przedszkola i  każde dziecko miało przypiętą kokardę narodową, a  każdy  rodzic  wyszedł z przedszkola z przypiętą wstążeczką w narodowych barwach.                                                                                                      Okolicznościową uroczystość  przygotowały dzieci 6-letnie  z grupy Koziołki i Sowy, które pięknie recytowały wiersze o tematyce patriotycznej, tańczyły krakowiaka i z dumą  odśpiewały  hymn Polski. Dzień Niepodległości był  bardzo radosnym dniem w naszym przedszkolu i mamy nadzieję, że zapadnie w pamięci naszych „Małych Polaków”.

 

Katarzyna Czyszkowska   

  

tu więcej zdjęć:

Wed

09

Nov

2016

Pani Anna Romanowicz - nauczycielka z Niepublicznego Przedszkola Sióstr Salezjanek czyta dzieciom z naszego przedszkola

tu więcej zdjęć:

Wed

09

Nov

2016

BIEDRONKI POZNAJĄ ŻYCIE PSZCZÓŁ

Jesień. Ptaki już odleciały, zwierzęta gromadzą zapasy, niektóre szykują się do snu zimowego. A co jesienią dzieje się w ulu? Aby tego się dowiedzieć dzieci z grupy VI „Biedronki” zaprosiły na spotkanie dyrektora placówki – Pana Stanisława Nowickiego – prywatnie pasjonata pszczelarstwa w ramach realizowanej tematyki „Jesień w ulu”.

 

Dyrektor do spotkania przygotował się znakomicie. Zaprezentował dzieciom różne rodzaje uli i gatunki pszczół. Pokazał ramki, które służą do składania jaj i wychowu młodych. Barwnie opowiadał o pszczołach - robotnicach, które zbierają nektar i pyłek, co robi królowa i jaką rolę w ulu pełni truteń.

Dzieci dowiedziały się wielu ciekawych rzeczy między innymi tego, że do zimy pszczoły przygotowują się już od wiosny. Gromadzą zebrany wcześniej nektar, który następnie przerabiają na miód. Magazynują pierzgę, niezbędną na przedwiośniu do karmienia larw. Tak naprawdę życie w ulu wrze przez cały rok.

Na zakończenie dzieci otrzymały słoik pysznego miodu z pasieki Pana Dyrektora.

 

Pierzga, to pyłek kwiatowy przyniesiony do ula, złożony i „ubity” przez nielotne pszczoły w komórkach plastrów. W trakcie tego składania pyłek jest rozdrabniany, zwilżany śliną pszczoły (następuje tu wzbogacanie go enzymami wytwarzanymi tylko przez te owady) i miodem. W tak zgromadzonym pyłku w warunkach ulowych przebiega proces fermentacji mlekowej. Konserwuje go kwas mlekowy, a dodatkowo pszczoły na zimę zalewają komórki z pierzgą miodem, dzięki czemu nie ulega ona zepsuciu.

  

Dziękujemy za ciekawe spotkanie i pyszny słoik miodu!

 

 

Iwona Mierzejewska

 

tu więcej zdjęć:

Mon

07

Nov

2016

Pani Ewa Parzuchowska - nasza emerytka czyta dzieciom

tu więcej zdjęć:

Tue

25

Oct

2016

JESTEM WIDOCZNY, JESTEM BEZPIECZNY - Policjanci w Przedszkolu

                                                                    

                                                                                 „Przez ulicę idą dzieci,

                                                                                 gdy zielone światło świeci 

                                                                                 kiedy żółte się zapali 

                                                                                 uważają nawet mali 

                                                                                 gdy zaświeci się czerwone 

                                                                                 STÓJ!!! i czekaj na zielone”.

 

 

Przedszkolaki od pierwszych dni pobytu w placówce poznają podstawowe zasady bezpieczeństwa, w tym ruchu drogowego. Podczas spacerów uczą się prawidłowego poruszania po drodze, przechodzenia przez jezdnię w miejscach wyznaczonych aby w przyszłości stać się świadomymi i odpowiedzialnymi uczestnikami ruchu drogowego. Uczą się także prawidłowych zachowań wobec obcych, oraz do kogo zwrócić się z prośbą o pomoc.

25 października 2016 roku w Przedszkolu Publicznym w Czaplinku odbyło się spotkanie przedszkolaków z policjantami Wydziału Drogowego Komendy Powiatowej Policji w Drawsku Pomorskim.   

Dzieci uczyły się prawidłowego przechodzenia przez jezdnię z użyciem sygnalizatora świetlnego, makiety jezdni i przejścia dla pieszych. Obejrzały prezentację poświęconą sprawom bezpieczeństwa;  kiedy i w jakich sytuacjach należy się zwrócić się o pomoc do Policji, Pogotowia Ratunkowego bądź Straży Pożarnej.  Utrwaliły numery alarmowe.

W podziękowaniu za bardzo pouczające i praktyczne warsztaty przedszkolaki wręczyły Policjantom i Policjantkom laurki.

 

Zespół ds. promocji Przedszkola

 

 

 

link do zdjęć:

Mon

24

Oct

2016

Smerfy z wizytą w Przedszkolu Sióstr Salezjanek - opowieści siostry MISJONARKI

link do zdjęć:

Mon

24

Oct

2016

Pani Joanna Cieślik - pracownik przedszkola czyta dzieciom

link do zdjęć:

Wed

19

Oct

2016

Z Patrycją i Dawidem w podróż do Peru

Czy podróż z Czaplinka dookoła świata jest możliwa? – Okazuje się, że tak.

Państwo – Patrycja i Dawid Jędraszkowie 19 października 2016 roku o swej przygodzie dookoła świata opowiadali starszym przedszkolakom.  W ciągu 12 miesięcy odwiedzili 12 krajów, łącznie na 5 kontynentach.

Na pierwsze spotkanie Patrycja i Dawid zaprosili dzieci do Peru – krainy Indian Inka. Kolorowe zdjęcia pokazujące kulturę i przyrodę Peru, niegdyś bardzo rozwiniętej cywilizacji wywarły ogromne wrażenie. Przepiękne krajobrazy i ludzie – o innym kolorze skóry i wzrostu niewiele większego od co bardziej rosłych przedszkolaków budziły ogromne zaciekawienie. Dzieci zadawały wiele pytań, oczekując rzetelnych odpowiedzi. Niektóre już zaczęły marzyć o podróżach.

Było to pierwsze spotkanie ale nie ostatnie.

 

Pati i Dawidzie – dziękujemy za Peru i prosimy o …, może Oceanię albo Azję. Sami zdecydujcie.

 

PS. Zainteresowanych tematem odsyłamy do bloga Patrycji i Dawida - „ADDICTED TO TRAVEL”, gdzie można obejrzeć ich podróż, a korzystając z dobrych rad  (p. Patrycja pochodzi z Czaplinka) przygotować i odbyć wspaniałą przygodę życia.

 

Iwona Mierzejewska

 

 

tu więcej zdjęć:

Tue

18

Oct

2016

Światowy Dzień Poczty Polskiej

Dnia 18.10.2016 r. obchodzony jest Światowy Dzień Poczty Polskiej. Z tej okazji, nasi wychowankowie odwiedzili Urząd Pocztowy niosąc kartkę z życzeniami. Dzięki uprzejmości Pani Naczelnik oraz wszystkich pracowników Poczty, nasze przedszkolaki „Biedronki” i „Jeżyki” miały okazję poznać drogę jaką musi przebyć  list i paczka aby dotrzeć do adresata oraz jak ważną rolę w życiu społecznym odgrywa poczta. Zapoznały się z różnymi metodami wysyłki listów: zwykły, polecony, priorytetowy. Dzieci oglądały druczki, znaczki i pieczątki jakie pracownicy poczty stawiają na listach. Odwiedziły również zaplecze – sortownię. I chociaż wysyłamy coraz mniej tradycyjnych kartek pocztowych, a życzenia zwykle ujmujemy w jednym SMS-ie, choć papierowe listy zmieniły się w dużo szybsze e-maile, to nic nie zastąpi momentu, w którym otwieramy list zapakowany w kopertę.

 

Światowy Dzień Poczty to szczególny dzień, w którym podkreślana jest rola ludzi, którzy codziennie dostarczają przesyłki w formie paczek i listów.   

 

Renata Suska

link do zdjęć:

Mon

17

Oct

2016

PRZEDSZKOLAKI W PARKU LINOWYM

W dniu 17 października grupa „Motyle” odwiedziła park linowy w Czaplinku. Było chłodno, ale najważniejsze, że nie padał deszcz. Dzieci pokonywały szlak żółty, który jest najłatwiejszą trasą. Okazało się jednak, że żółty szlak wcale nie był taki prosty. Dzieci oczekiwały pomocy ze strony dorosłych, prawie na każdym stanowisku. Niektóre pięciolatki nie pokonały wszystkich przeszkód. Rekompensatą było ognisko i pieczona kiełbaska.

No cóż ekstremalne sporty poznają już przedszkolaki.

 

Bożena Lemisz

 

 

Dziękujemy firmie IRAS za bezpłatny transport.

tu więcej zdjęć:

Fri

14

Oct

2016

Święto pracowników przedszkola

Dzień Edukacji Narodowej upamiętnia rocznicę powstania Komisji Edukacji Narodowej, utworzonej 14 października 1773 roku z inicjatywy króla Augusta Poniatowskiego.

14 października 2016r. starszaki z grupy  „Koziołki” – EA i JB zaprezentowały program artystyczny dla pracowników przedszkola i zaproszonych gości – emerytów i rencistów.

Dyrektor – p. Stanisław Nowicki złożył życzenia i wręczył nagrody wyróżniającym się nauczycielom i pracownikom administracji i obsługi.

Życzenia złożyli także – przedstawiciele Związku Nauczycielstwa Polskiego i Emerytów i Rencistów.

Przedszkolaki wręczyły wszystkim laurki i kwiaty – ufundowane przez Radę Rodziców.

 

Iwona Mierzejewska

Edyta Aleszko

tu więcej zdjęć:

Thu

13

Oct

2016

Smerfy robią soki

link do zdjęć:

Tue

11

Oct

2016

„PROMYK NADZIEI W SMUTNEJ CODZIENNOŚCI”

Zwierzęta. Duże i małe, ładne i brzydkie, egzotyczne i krajowe, gospodarskie, domowe. Można długo wymieniać, klasyfikując według różnych cech.

Towarzyszą człowiekowi od zarania dziejów, jak na przykład pies czy kot.

 

4 października – z okazji Światowego Dnia Zwierząt dzieci z grup „Motylki”, „Pszczółki”, „Biedronki” i „Rybki” wzięły udział w spotkaniu z Panią Magdą Urlich i jej psem w ogrodzie przedszkolnym. Mogły go dotknąć i pogłaskać. Wysłuchały piosenki pt. „Ja i mój pies” w wykonaniu Pani Magdy oraz dowiedziały się wielu ciekawostek dotyczących zwierzaków domowych.

 

Nie wszystkie jednak zwierzęta są kochane i zadbane. Niektóre z różnych powodów nie mają swoich domów i przebywają w schroniskach.

 

Gdy dni stają się coraz krótsze, jest chłodno, szaro i mgliście – poruszeni niedolą bezdomnych i bezpańskich zwierząt w odruchu współczucia organizujemy zbiórki karmy i innych przedmiotów przydatnych w schronisku z okazji Światowego Dnia Zwierząt.

Nasze Przedszkole od lat uczestniczy w takich akcjach i przekazuje zebrane dary do Przytuliska dla bezpańskich zwierząt prowadzonego przez Panią Annę Dziobek w Pławnie.

 

Dnia 11 i 12 października 2016 roku dzieci z grup: „Jeżyki”, „Rybki”, „Biedronki”, „Motylki”, Pszczółki”, Koziołki”, „Smerfy” i „Sowy” odwiedziły Przytulisko w Pławnie i osobiście przekazały zebrane dary. Podczas pobytu w Przytulisku dzieci miały okazję dotknąć i pogłaskać koty i psy. Pokazał się też oswojony dzik – o imieniu Edek. Dzieci były pod wielkim wrażeniem widząc z bliska prawdziwego dzika.

 

W tym roku zebraliśmy wyjątkowo dużo karmy oraz koce, miski i zabawki.

 

Serdecznie dziękujemy Rodzicom za zaangażowanie w naszą akcję!!!

 

Ponieważ współczucie w stosunku do zwierząt jest tak nierozerwalnie związane z dobrocią charakteru, można zaufać poglądowi, że jeśli ktoś jest okrutny wobec zwierząt, to nie może to być dobry człowiek (A.Schopenhauer)

 

 

Organizatorki:

 

Iwona Mierzejewska

Urszula Jeruzalska

Bożena Lemisz

 

 

link do zdjęć:

Mon

10

Oct

2016

Integracja Przedszkolaków z Policjantami

link do zdjęć:

Wed

05

Oct

2016

Sowy w bibliotece

tu więcej zdjęć:

Tue

04

Oct

2016

Światowy Dzień Zwierząt

tu więcej zdjęć:

Tue

04

Oct

2016

Słoneczka robią szaszłyki z owoców

tu więcej zdjęć:

Mon

03

Oct

2016

Słoneczka i Rybki na wsi

tu więcej zdjęć:

Mon

03

Oct

2016

Myszki

tu więcej zdjęć:

Wed

28

Sep

2016

Sałatka owocowa u Jeżyków

tu więcej zdjęć:

Wed

28

Sep

2016

Młodzież z Gimnazjum czyta dzieciom

tu więcej zdjęć:

Tue

27

Sep

2016

Pani Małgorzata Zięba - kierownik kuchni czyta dzieciom

tu więcej zdjęć:

Tue

20

Sep

2016

Dzień Przedszkolaka

13 września 2013 roku Sejm Rzeczypospolitej Polskiej podjął uchwałę w sprawie ustanowienia dnia 20 września Ogólnopolskim Dniem Przedszkolaka.  Od tej pory co roku wszystkie dzieciaki z przedszkoli świętują swój dzień, który posiada nawet swój własny hymn.HYMN PRZEDSZKOLAKA   

Muzyka: Urszula Pakuła     
Słowa: Beata Lach, Mirosława Witecka

 

Wszyscy swoje święto mają, święto mają,
tańczą, skaczą i śpiewają i śpiewają.
Przedszkolaki przykład dają, przykład dają.
I też swoje święto mają, święto mają.

ref: Dzień przedszkolaka jest właśnie dzisiaj,
to święto Ani, Basi i Krzysia.
W dzień przedszkolaka każdy to wie,
bawi się z nami, kto tylko chce.

Ogród z panią przystroimy, przystroimy,
Sto balonów wypuścimy, wypuścimy.
Będzie to wiadomość taka, właśnie taka,
że dziś jest dzień przedszkolaka, przedszkolaka.

ref.: Dzień przedszkolaka…

 

Nasze Przedszkole również obchodziło Dzień Przedszkolaka. Głównym celem tego wydarzenia jest dostarczenie dzieciom okazji do wesołej zabawy i czerpania radości z bycia przedszkolakiem oraz integracja społeczności przedszkolnej. Ogólnopolski Dzień Przedszkolaka w naszym czaplineckim przedszkolu wypełniony był wieloma atrakcjami. Już od rana do sal przedszkolnych zawitali niezwykli goście pluszowe bajkowe postacie, które złożyły dzieciom życzenia i wspólnie się z dziećmi bawiły. Przedszkolaki z okazji swojego święta, zostały zaproszone przez Dyrektora Czaplineckiego Ośrodka Kultury na seans bajkowy do sali widowiskowej. Równie wielką niespodzianką okazał się dmuchany zamek i wielka dmuchana trampolina, którą postawiono na placu przedszkolnym. Wszystkie dzieci miały możliwość zabawy na tych atrakcjach, a radość ich nie miała końca. W tak ważnym dniu także Panie kucharki postarały się, aby Dzień Przedszkolaka smakował inaczej. Przygotowały pyszne desery galaretki z bitą śmietaną i ciasteczkami „zwierzakami”. Tu okazało się, że nawet niejadki nabrały ogromnego apetytu. Dzieci były zachwycone. Ogólnopolski Dzień Przedszkolaka w naszym przedszkolu należy do bardzo udanych inicjatyw, a najważniejsze, że sprawił dzieciom mnóstwo radości.

 

Joanna Brożek, Teresa Młodzik

tu więcej zdjęć: 

Fri

16

Sep

2016

Sprzątanie Świata

tu więcej zdjęć:

Fri

19

Aug

2016

Dni otwarte dla najmłodszych

Thu

23

Jun

2016

Dzień Taty - Rybki

tu więcej zdjęć:

Wed

22

Jun

2016

Zakończenie Przedszkola

tu więcej zdjęć:

Fri

17

Jun

2016

Konkurs wiedzy ekologicznej - grupy starsze

tu więcej zdjęć:

Thu

16

Jun

2016

Pan Stanisław Nowicki - Dyrektor Przedszkola czyta dzieciom

tu więcej zdjęć:

Thu

16

Jun

2016

Konkurs wiedzy ekologicznej - grupy młodsze

tu więcej zdjęć:

Thu

16

Jun

2016

Młodzieżowa Akademia Pierwszej Pomocy w Przedszkolu

Jak  pomóc?

 

Grupa Ratownicza RESCUE TEAM ZSP CZAPLINEK realizując zadanie Publiczne finansowane ze środków Gminy Czaplinek pt.:  MŁODZIEŻOWA AKADEMIA PIERWSZEJ POMOCY, przeprowadziła w dniu 16.06.2016r. zajęcia z zakresu udzielania pierwszej pomocy dla 103 przedszkolaków w Przedszkolu Publicznym w Czaplinku; zajęciami objęte były najstarsze  grupy na ulicy Grunwaldzkiej, Wałeckiej i w Broczynie.

tu więcej zdjęć:

Wed

15

Jun

2016

Rybki - spotkanie z Minionkiem

tu więcej zdjęć:

 

Serdeczne podziękowania dla Państwa Rycerskich za udostępnienie zdjęć.

Tue

14

Jun

2016

Jeżyki - akademia Aquafresh

tu więcej zdjęć:

Fri

10

Jun

2016

Młodzież z Gimnazjum czyta dzieciom

tu więcej zdjęć:

Fri

10

Jun

2016

Spotkanie z Weterynarzem

tu więcej zdjęć:

Thu

09

Jun

2016

Olimpiada Sportowa

tu więcej zdjęć:

Wed

08

Jun

2016

Jeżyki w Sławogrodzie

tu więcej zdjęć:

Tue

07

Jun

2016

Smerfy z wizytą w MOW w Czaplinku

tu więcej zdjęć:

Tue

07

Jun

2016

Biedronki i Pszczółki w Parku Owadów w Lubnicy

tu więcej zdjęć:

Mon

06

Jun

2016

Rybki i Słoneczka na sali zabaw w Złocieńcu

tu więcej zdjęć:

Sat

04

Jun

2016

Festyn Rodzinny

tu więcej zdjęć:

Fri

03

Jun

2016

Smerfy z wizytą w B.S.Sp.z o.o.

tu więcej zdjęć:

 

w trakcie...

 

Thu

02

Jun

2016

Pan Andrzej Podolak - Strażak czyta dzieciom

tu więcej zdjęć:

Wed

01

Jun

2016

Dzień Dziecka

tu więcej zdjęć:

Wed

25

May

2016

Słoneczka Dzień Mamy

tu więcej zdjęć:

Tue

24

May

2016

Pan Adam Kośmider Burmistrz Czaplinka - czyta dzieciom

tu więcej zdjęć:

Tue

24

May

2016

Jeżyki Dzień Mamy

tu więcej zdjęć:

Tue

24

May

2016

Pani Barbara Dąbrowska - Łątkowska Inspektor ds. oświaty  - czyta dzieciom

tu więcej zdjęć:

Mon

23

May

2016

Rybki Dzień Mamy

tu więcej zdjęć:

Mon

23

May

2016

Pan Wacław Mierzejewski Przewodniczący Rady Miasta - czyta dzieciom

tu więcej zdjęć:

Thu

19

May

2016

Koziołek Matołek w przedszkolu

tu więcej zdjęć:

Tue

17

May

2016

III Muzyczne Potyczki Przedszkolaków

tu więcej zdjęć:

Fri

13

May

2016

Pan Zbigniew Dudor z-ca Burmistrza - czyta dzieciom

tu więcej zdjęć:

Tue

26

Apr

2016

Przedstawienie Święto Ziemi

tu więcej zdjęć:

Tue

26

Apr

2016

Julian i Aleksy wygrali w konkursie

Fri

22

Apr

2016

Zabawa w podchody

tu więcej zdjęć:

Fri

22

Apr

2016

Występy Koziołków

tu więcej zdjęć:

Thu

21

Apr

2016

Smerfy sadzą las

tu więcej zdjęć:

Thu

21

Apr

2016

Zabawa owocami u Koziołków

tu więcej zdjęć:

Tue

19

Apr

2016

Słoneczka zajęcia otwarte dla rodziców

tu więcej zdjęć:

Fri

15

Apr

2016

Cała Polska czyta Dzieciom - MOW Czaplinek

tu więcej zdjęć:

Fri

15

Apr

2016

Pani Danusia Wątor - katechetka czyta dzieciom

tu więcej zdjęć:

Thu

14

Apr

2016

Wizyta Straży Pożarnej, Pogotowia Ratunkowego i Policji

tu więcej zdjęć:

Wed

13

Apr

2016

Smerfy na wycieczce w Juchowie

tu więcej zdjęć:

Tue

12

Apr

2016

Smerfy z wizytą u Stomatologa

tu więcej zdjęć:

Thu

07

Apr

2016

Prelekcja nt. bezpieczeństwa

tu więcej zdjęć:

Wed

06

Apr

2016

Teatrzyk w przedszkolu

tu więcej zdjęć:

Mon

04

Apr

2016

Wycieczka do Szczecina na wystawę budowli z klocków LEGO

tu więcej zdjęć:

Mon

21

Mar

2016

Pierwszy Dzień Wiosny

W dniu 21. marca 2016r. w Przedszkolu Publicznym w Czaplinku dzieci po krótkim spotkaniu z panią Zimą – radośnie przywitały panią Wiosnę. Każda grupa zatańczyła z Wiosną powitalny taniec pt. "Kwiaty rosną". Następnie z okrzykiem na ustach, z kwiatami w rękach wesoły pochód przeszedł ulicami Czaplinka. Skandowano hasło "Idzie Wiosna, idzie Wiosna ta wiadomość jest radosna!". Punktem kulminacyjnym obrzędu było uczestniczenie w tradycyjnym zwyczaju palenia marzanny - kukły symbolizującej zimę. Zwyczaj ten łączy się z innym zwyczajem - witaniem nadchodzącej wiosny i noszeniem gałązki np. brzozowej, ozdobionej kolorowymi wstążkami nazywanej „gaikiem”. Zakończeniem naszej uroczystości była zabawa w chowanego" z panią Wiosną, która sprawiła dzieciom niezwykłą frajdę. W drodze powrotnej do przedszkola odbywało się poszukiwanie pierwszych wiosennych kwiatów.

 

Edyta Aleszko

 

 

tu więcej zdjęć:

 

idrawa.pl:

Fri

18

Mar

2016

„Wiem co jem”- warsztaty kulinarne. Smerfy zajęcia otwarte dla rodziców.

     W dniu 18.03.2016 w grupie  5- Latków- ,,SMERFÓW’’  i ich rodziców zorganizowane zostały warsztaty kulinarne pod nazwą: „Wiem co jem”. Głównym celem zajęć było zapoznanie dzieci z piramidą zdrowego żywienia. W warsztatach oprócz dzieci i ich rodziców uczestniczyła mama Agnieszki pani Małgorzata – technik żywienia , która dzieląc się swą wiedzą tłumaczyła jak ważne jest zdrowe odżywianie i jak bardzo wpływa ono  na nasze ogólne samopoczucie. Bardzo ciekawą formą nauki okazała się zabawa w odgadywanie, który z produktów żywnościowych jest produktem zdrowym, a który niestety nie. W ramach części praktycznej - przedszkolaki przygotowywały zdrowe przekąski. Dzieci w grupach uczyły się jak zrobić przepyszny sok owocowy ze świeżych warzyw i owoców, wyjątkowo kolorowe i apetyczne szaszłyki owocowe, jogurty czy aromatyczne i smaczne pasty z twarogu. Warsztaty z pewnością uzmysłowiły dzieciom, że warto dbać o jakość naszych codziennych posiłków oraz, że zdrowa żywność może być naprawdę smaczna.

Pani Małgosi dziękujemy za spotkanie i dużą dawkę teoretycznej i praktycznej wiedzy  oraz rodzicom za udział w zajęciach i wsparcie dzieci podczas tej wyjątkowo ciekawej  lekcji zdrowego żywienia.

 

                                                                                                         Renata Rylik

 

tu więcej zdjęć:

Wed

16

Mar

2016

Smerfy oglądają wystawę Wielkanocną

tu więcej zdjęć:

Mon

14

Mar

2016

Dziewczyny z MOW i akcja "Cała Polska czyta dzieciom"

tu więcej zdjęć:

Fri

11

Mar

2016

PASOWANIE NA PRZEDSZKOLAKA

W piątek, 11 marca 2016 odbyło się uroczyste pasowanie na przedszkolaka w najmłodszej grupie „Słoneczek”

Na uroczystość zaproszeni zostali ważni goście: Burmistrz  Czaplinka, pan  Adam Kośmider, dyrektor pan Stanisław Nowicki, pani wicedyrektor Teresa Młodzik, wszyscy rodzice i oczywiście przyszłe przedszkolaki. Dzieci odświętnie ubrane z symbolem słoneczka, na którym widniało imię dziecka, raźnie maszerowały na swój pierwszy w życiu występ.

 Na tle pięknej dekoracji, przed zacną publicznością Przedszkolaki recytowały wiersze, tańczyły i śpiewały piosenki. Aby zostać prawdziwymi przedszkolakami musiały także zaliczyć krótki test: rozpoznać i nazwać kolor. podskoczyć, przykucnąć i zrobić piękne koło. Następnie  Pan dyrektor wielkim ołówkiem pasował każde dziecko  na   przedszkolaka. Dzieci otrzymały dyplomy, „słoneczne medale”, drobne zabawki i dla grupy, wielki prezent od Rady Rodziców: 10 paczek puzzli, skrzynkę z narzędziami i od pana burmistrza wieżę z odtwarzaczem CD. Rodzice  z łezką w oku oglądali  popisy swoich pociech. W nagrodę zafundowali dzieciom poczęstunek w postaci tortów i słodyczy. Wszystkim prawdziwym przedszkolakom życzymy dużo wiary we własne siły i radości w odkrywaniu świata. Wszystkim sponsorom, rodzicom zaangażowanym w przygotowanie uroczystości serdecznie dziękujemy.

 

Anna Bronis

tu więcej zdjęć:

Wed

09

Mar

2016

„Chcemy być zdrowi” - wizyta Smerfów w gabinecie szkolnej pielęgniarki

W ramach zajęć pt. „Chcemy być zdrowi” w dniu 9 marca b.r. grupa przedszkolaków „Smerfy” wybrała się do gabinetu szkolnej pielęgniarki  w Szkole Podstawowej.  Pani Kasia opowiedziała dzieciom na czym polega jej praca. Zapoznała  przedszkolaków z  tematem profilaktyki zdrowia. Dzieci z uwagą słuchały o konieczności dbania o własne zdrowie przez regularne szczepienia, wizyty u stomatologa, unikanie infekcji, dbanie o higienę osobistą, zdrowe odżywianie czy też okresowe badania bilansowe. Dzięki licznym broszurkom informacyjnym, które dzieci otrzymały od pielęgniarki – z pewnością łatwiej było im zrozumieć jak ważnym tematem jest dbanie o własne zdrowie  i jak wiele zależy od nich samych.

Na zakończenie spotkania każdy przedszkolak został odznaczony naklejką „Dzielny pacjent”. Miłym akcentem był również słodki poczęstunek. W imieniu dzieci i własnym serdecznie dziękuję p. Katarzynie Tomczak za możliwość wizyty w jej szkolnym gabinecie oraz zaangażowanie w rozwijanie praktycznej  wiedzy na temat profilaktyki zdrowia.

 

                                                                                                        Renata Rylik

tu więcej zdjęć:

Fri

04

Mar

2016

Misie na cmentarzu

tu więcej zdjęć:

Thu

03

Mar

2016

Wyzwolenie Czaplinka

tu więcej zdjęć:

Mon

29

Feb

2016

Misie na spacerze

tu więcej zdjęć:

Mon

29

Feb

2016

Wycieczka Smerfów do Izby Muzealnej - niezwykła lekcja historii.

Z okazji obchodów 71. rocznicy wyzwolenia Czaplinka w dniu 29.02.2016 r. zorganizowana została  dla przedszkolaków z grupy „Smerfy” wycieczka do miejscowej Izby Muzealnej. Głównym celem wizyty dzieci w tym bardzo ważnym dla miasta i niezwykłym miejscu było przybliżenie im historii Ziemi Czaplineckiej.

Zbiory muzealne to głównie pamiątki związane z historią naszego miasteczka. Przede  wszystkim są to pocztówki, mapy, zdjęcia  czy stare wydania gazet.

Zaprezentowane dzieciom eksponaty muzealne wzbudziły w nich ogromne zainteresowanie. Każdemu eksponatowi przypisana była ciekawa historia związana z naszym miastem. Wyjątkową ciekawość szczególnie wśród chłopców wzbudziła  dawna broń.

Niemałym zainteresowaniem wśród dzieci cieszyły się również stare fotografie przedstawiające stary Czaplinek oraz jego mieszkańcy. Przyrządy do wyrobu ciasta, wagi, nosidła na wodę czy krajalnice do chleba – to tylko niektóre z muzealnych eksponatów, które mogły zobaczyć i dotknąć. Narzędzia te mówiły o tym czym zajmowali się  kiedyś mieszkańcy naszego miasta.

Bardzo dziękujemy pracownikowi Izby Muzealnej panu R. Czapskiemu za możliwość wizyty w tym wyjątkowym dla naszej małej ojczyzny  miejscu i niezwykłą lekcję historii.

 

                                                                                                        Renata Rylik

 

tu więcej zdjęć:

Thu

25

Feb

2016

Zajęcia otwarte dla rodziców - Motylki

tu więcej zdjęć:

Thu

25

Feb

2016

Cała Polska czyta dzieciom i my też

tu więcej zdjęć:

Wed

24

Feb

2016

Scrapbooking w przedszkolu

     Dnia 23 i 24.02.2016r. w Przedszkolu Publicznym w Czaplinku odbyły się warsztaty dla nauczycieli ze scrapbookingu, prowadzone przez panią Magdalenę Jaśkiewicz nauczycielką pracująca w Zespole Szkół Specjalnych nr 2 w Gdańsku – Oliwie.

  Scrapbooking to artystyczna metoda wykonywania niepowtarzalnych kart okolicznościowych, zaproszeń, ozdabiania stron albumów fotograficznych, pudełek, torebek na upominki, kalendarzy, zbiorów przepisów, etui na płyty CD itd. Ozdabia się nawet wizytówki  reklamowe – możliwości są nieograniczone. Podstawowym materiałem do pracy jest papier. Może być bardzo cienki jak i bardzo gruby.  Papier ma różnorodną strukturę i gramaturę dlatego odpowiednio się go dobiera, w zależności od  potrzeb. Następnie  przy pomocy maszynki i specjalnych wykrojników wycina się z niego potrzebne  wzory.

     Pani Magdalena podsunęła nam pomysły i pokazała w jak różnorodny i ciekawy  sposób   wzbogacić nasz warsztat pracy i wykorzystać nową  technikę  podczas  zajęć artystycznych z dziećmi przedszkolnymi.

 

Anita Michalska

Thu

18

Feb

2016

Misie robią kanapki

tu więcej zdjęć:

przedszkole w czaplinku

 

PRZEDSZKOLE PUBLICZNE

W CZAPLINKU

ul. Grunwaldzka 5b

78-550 Czaplinek

NIP 2530322540

 

Telefon:

94 375 51 03

 

E-mail:

przedszkole.czaplinek@onet.pl


Numer konta Przedszkola Publicznego:

13 8581 1027 0413 0912 2000 0001

 

Numer konta Rady Rodziców:

32 8581 1027 0404 6604 2000 0001

 

ZAPRASZAMY

od poniedziałku do piątku

w godzinach

od 6.30 do 16.00

Godło Polski
Aktualny czas w Czaplinku:
Herb Czaplinka