/

Thu

22

Jun

2017

Pożegnanie Przedszkola - Smerfy

Mon

19

Jun

2017

Pszczółki w gospodarstwie Państwa Barna

Mon

19

Jun

2017

Koziołki i Smerfy w przedstawieniu "Żabki"

Mon

19

Jun

2017

Jeżyki i Misie na sali zabaw

Wed

14

Jun

2017

Zawody sportowe dzieci 6-letnie

Mon

12

Jun

2017

Zawody sportowe dzieci 5-letnie

Sat

10

Jun

2017

„W KRAINIE BAŚNI” – XVI FESTYN RODZINNY

 

Od wielu lat Przedszkole Publiczne w Czaplinku organizuje dużą imprezę dla Mamy, Taty i Dziecka pod wspólnym tytułem – Festyn Rodzinny.

Każda taka impreza odbywa się pod innym hasłem – w tym roku – to spotkanie pt. „W krainie baśni”.

10 czerwca 2017 roku od rana pracownicy przedszkola i rodzice uwijali się jak mrówki przygotowując ogród przedszkolny na przybycie zaproszonych gości.

Punktualnie o godzinie 10.00 rozpoczął się Festyn odśpiewaniem hymnu

pt. „Dzień Rodziny”.   

Zebrani mieli okazję obejrzeć i wysłuchać dzieci z grupy „Jeżyki” i „Smerfy”, które zajęły znaczące miejsca w V Jubileuszowym Powiatowym Festiwalu Piosenki Przedszkolnej w Złocieńcu.

Na Festynie, jak co roku przygotowanych było mnóstwo atrakcji – dmuchane zamki, stoisko sportowe, wypożyczalnia strojów bajkowych, malowanie twarzy, kącik teatralny, muzyczny i plastyczny oraz eksperymenty i ciekawostki. Było stoisko ze zdrową żywnością i degustacja smakowitych musów, i koktajli. Była mini loteria „Książeczki – zabaweczki” oraz po raz pierwszy w naszym przedszkolu  mogliśmy podziwiać sokoły – przepiękne ptaki, „pracujące” na lotniskach.

Była cukrowa wata, lody, grochówka i pieczone kiełbaski oraz przepyszne ciasta upieczone przez rodziców naszych dzieci. Dla dorosłych – kawa i herbata, dla wszystkich – woda mineralna.

Choć dzień zapowiadał się deszczowo, wkrótce wiatr rozgonił chmury, wyjrzało słonko i zabawa była znakomita.

 

Dziękujemy wszystkim osobom, którzy  zaangażowali się  w przygotowanie festynu.   

 

                                                                                                         

 

Iwona Mierzejewska

Fri

09

Jun

2017

Następne grupy Przedszkolaków w gazecie - Głos Drawska

Thu

08

Jun

2017

Przedstawienie cyrkowe

Tue

06

Jun

2017

Rybki i Słoneczka w Człuchowie

Fri

02

Jun

2017

Biedronki - zajęcia otwarte

Fri

02

Jun

2017

Przedszkolaki w gazecie - Głos Drawska

Thu

01

Jun

2017

Dzień Dziecka

Mon

29

May

2017

Smerfy - zajęcia otwarte

Fri

26

May

2017

Dzień Matki

Thu

18

May

2017

Muzyczne Potyczki Przedszkolaków

 

W dniu 18 maja 2017r. w Czaplineckim Ośrodku Kultury odbyły się IV Muzyczne Potyczki Przedszkolaków, w których wzięły udział dzieci z Niepublicznego Przedszkola Sióstr Salezjanek, Przedszkola „Edukacja”, Zespołu Placówek Edukacyjno – Terapeutycznych w Bobrowie z siedzibą w Czaplinku oraz Przedszkola Publicznego w Czaplinku (w tym z Broczyna) jako organizatorzy. Współorganizatorem przedsięwzięcia był Czaplinecki Ośrodek Kultury. Honorowy patronat nad projektem objął Burmistrz Miasta.

Celem muzykowania jest:

- popularyzowanie piosenek dziecięcych,

- wyzwalanie u dzieci radości śpiewania,

- promocja osiągnięć przedszkoli w sferze działalności muzycznej,

- tworzenie warunków do wyszukiwania, prezentacji i promocji dziecięcych talentów wokalnych.

W imprezie wzięło udział ok. 400 dzieci. Założeniem festiwalu jest sprawienie radości wszystkim dzieciom i tworzenie takiej atmosfery, aby wszyscy poczuli się laureatami. Organizatorzy przewidzieli nagrody dla wszystkich uczestników.

Sponsorami Muzycznych Potyczek byli:

- Gminna Komisja Profilaktyki i Rozwiązywania Problemów Alkoholowych w Czaplinku, Agata Pawłowska – Patalan, Wacław Mierzejewski,  Konrad Fujarski, Michał Olejniczak, Stanisław Nowicki, Piotr Ruchlewicz, Kornelia Waszak, Adriana Kapczuk, Mirosław Truskowski, Hala Widowiskowo – Sportowa, Rada Rodziców przy Przedszkolu Publicznym w Czaplinku.  Organizatorzy serdecznie dziękują wszystkim sponsorom.

Poziom występów dziecięcych z roku na rok jest coraz wyższy, co bardzo cieszy Sponsorów i Organizatorów.

                                                                         

 

Bożena Lemisz, Anita Michalska, Renata Rylik.

link do zdjęć:

Tue

16

May

2017

Powiatowy Festiwal Piosenki Przedszkolnej w Złocieńcu

 

,,Rozśpiewane przedszkolaki! ”– V Jubileuszowy Powiatowy Festiwal Piosenki Przedszkolnej w Złocieńcu.

 

 W dniu 16.05.2017r. w Złocienieckim Ośrodku Kultury odbył się  V Jubileuszowy Powiatowy Festiwal Piosenki Przedszkolnej. W przesłuchaniach wzięło udział około 120 dzieci z powiatu drawskiego, w tym 18 zespołów i 21 solistów. Uczestnikami tego niezwykłego muzycznego wydarzenia były dzieci w wieku od 3 do 6 lat. Nad przebiegiem festiwalu czuwało jury w składzie: Tomasz Kucharski, Tomasz Różycki i Romuald Półtorak.  
Jury postanowiło przyznać dzieciom z naszego przedszkola nagrody w kategoriach:
* 3-4 latki soliści  
I MIEJSCE dla Julii Suska z grupy ,,Jeżyki’’;
* 3-4 latki zespoły wokalne     
II MIEJSCE  dla Zespołu z grupy „Jeżyki”;   
* 5-6 latki soliści  
WYRÓŻNIENIE – dla Weroniki Paczos z grupy ,,Smerfy’’;
 * GRAND PRIX dla Zespołu „Smerfy” - za chwytające, za serce wykonanie piosenki pt. „Z mamą, tatą zawsze jest lato”;    
Wszystkim młodym wykonawcom oraz nauczycielkom, pani Urszuli Jeruzalskiej i Renacie Rylik gratulujemy sukcesu. Głęboko wierzymy, że zaszczepiona w dzieciach miłość do muzyki – będzie w przyszłości owocować kolejnymi osiągnięciami będąc przy tym źródłem ich radości i spełnienia, bo:  „Szczęśliwi ci, którzy mają w sercu muzykę i uśmiech na ustach.” (Franz Schubert)

 

                                                                                                                      

Renata Rylik, Teresa Młodzik

link do zdjęć:

Fri

28

Apr

2017

Konkurs Ekologiczny

W naszym przedszkolu wiele uwagi poświęca się obszarom związanym z przyrodą. Rozszerzanie tej świadomości wśród dzieci jest bardzo ważne, gdyż przedszkolaki wykazują duże zainteresowanie otaczającym je światem. W dniach 27 i 28 kwietnia 2017r. odbył się konkurs ekologiczny pn.: „Z ekologią na ty…”. W konkursie wzięło udział 6 grup; 5 i 6 latki oraz grupa starszaków z Broczyna. Prowadząca - Paulina Kępińska przedstawiła wyniki   przeprowadzonego w kwietniu konkursu „Listy do Ziemi”. Najwięcej głosów  uzyskały prace dzieci z grupy „Koziołki” – 26, ale wszystkie grupy wykazały się różnorodnością twórczości plastycznej. W trakcie trwania konkursu, podczas prowadzonych konkurencji panowała rywalizacja ale i radość ze wspólnej zabawy. Dzieci wykorzystywały swoją wiedzę podczas wielu zadań.  Za prawidłowy przebieg konkursu odpowiedzialne było jury w składzie: Teresa Młodzik – wicedyrektor przedszkola, Katarzyna Trzcińska –  pracownik Urzędu Miejskiego w Czaplinku oraz rodzice, którzy czuwali nad prawidłowym przebiegiem każdego zadania. Punktem kulminacyjnym było ogłoszenie wyników i rozdanie nagród. Każda grupa wykazała się szeroką wiedzą, dlatego też jury przyznało wszystkim I miejsce. Uczestnicy dostali nagrody rzeczowe w postaci gier edukacyjnych oraz zestawów plastycznych, dyplomy oraz słodycze. Głównymi sponsorami nagród był Urząd Miejski w Czaplinku oraz Nadleśnictwo Czaplinek. W trakcie spotkania panowała atmosfera zabawy, która pozwoliła zaprezentować swoją wiedzę o otaczającym środowisku i umiejętności wykorzystania jej w praktyce.  

 

Justyna Piętosa

Teresa Młodzik 

link do zdjęć:

Fri

21

Apr

2017

Dzień Ziemi

link do zdjęć:

Thu

23

Mar

2017

Szukanie Wiosny w lesie

Promyki wiosennego słońca nieśmiało pieszczą ziemię. Nabrzmiałe pąki na drzewach czekają na ciepły deszcz aby wystrzelić listkami. Na trawnikach nieśmiało pojawiają się pierwsze stokrotki. W ogrodach i na trawnikach krokusy pysznią się w całej okazałości żółcią i fioletem.

- A co słychać wiosną w lesie? Aby się przekonać przedszkolaki pojechały na wycieczkę w miejsce edukacji leśnej „Hubertówka – Zofiówka” w Kołomącie. Szukając oznak wiosny dostrzegały wiele elementów budowy i struktury lasu. Znalazły także pierwsze zielone trawki i roślinki. Najważniejsze jednak było to, że każda grupa znalazła swoją Panią Wiosnę, z którą wróciła do przedszkola.

Z wycieczki dzieci wróciły radosne, rozbudzone zainteresowaniem przyrodą z przekonaniem, że należy się przyrodzie uważnie przyglądać.

Przyroda stanowi bowiem najłatwiej dostępne i niewyczerpane źródło przeżyć, wiedzy, działania i radości.

 

Wycieczka została sfinansowana z funduszy Rady Rodziców.

 

 

Zespół ds. Promocji Przedszkola

Tue

21

Mar

2017

Powitanie Wiosny

21 marca 2017 roku – w pierwszy dzień wiosny przedszkolaki z Przedszkola Publicznego w Czaplinku spotkały się na wspólnej uroczystości w holu przedszkolnym. Dzieci kolorowe jak wiosenne kwiaty wysłuchały pożegnalnego listu od Pani Zimy, która nie mogła przybyć aby się pożegnać,  bo była już w drodze na drugą półkulę. Pojawiła się za to Pani Wiosna – w pięknej kolorowej sukni. W kapeluszu i koszem kwiatów. Zaśpiewała dzieciom piosenkę i zaprosiła do wspólnego tańca przy utworze „Wiosna” z cyklu „Cztery pory roku” A. Vivaldiego.

„Ruszamy gromadą, wesołym pochodem

Niesiemy Marzannę nad zieloną wodę…”

 

Po części artystycznej wszystkie grupy ruszyły barwnym korowodem nad Jezioro Czaplino aby zgodnie z tradycją ludową dokonać obrzędowego spalenia  marzanny. Tym akcentem na dobre pożegnaliśmy zimę.

 

Iwona Mierzejewska

Urszula Jeruzalska 

Jolanta Mazur

 

Thu

16

Mar

2017

Dzieci zwiedzają firmę B.S.Sp. z o.o.

16 marca 2017r. grupa Rybki i Motylki zwiedzały zakład produkujący wyroby z tworzyw sztucznych – B.S. Sp. z o.o. dzieci zwiedziły halę produkcyjną i poznały cykl powstawania wiaderek. Pan Leszek Szymukowicz oprowadzał grupę po zakładzie i przedstawiał technologię produkcji. Na koniec dzieci otrzymały niespodzianki – kolorowe kaczuszki i pojemniki na klocki. Wycieczka była bardzo interesująca. Dzieci zadowolone wróciły do przedszkola.

 

 

J. Piętosa

Fri

10

Mar

2017

Smerfy w Starym Drawsku

Fri

03

Mar

2017

VI Bieg Uliczny

Thu

02

Mar

2017

Smerfy w Izbie Muzealnej, Urzędzie Miejskim i na Poczcie

Tue

28

Feb

2017

Misie

Thu

09

Feb

2017

Międzynarodowy Dzień Pizzy w przedszkolu

9 lutego w naszym przedszkolu obchodziliśmy Międzynarodowy Dzień Pizzy. Nie mogliśmy pominąć takiego święta, gdyż przysmak ten pochodzący z Włoch jest ulubionym daniem dzieci i dorosłych. Smakuje wyjątkowo zwłaszcza wtedy, gdy można  go własnoręcznie przygotować i ułożyć na  nim tylko to, co lubimy. Dzieci z grupy „Motylki” pod bacznym okiem  pani Bożeny Lemisz, Renaty Suska i Jolanty Król mogły własnoręcznie i samodzielnie przyrządzić pizzę. Na początku  obserwowały w jaki sposób i z jakich składników powstaje ciasto na pizzę, następnie na talerzykach przygotowały ulubione składniki. Gdy każde dziecko otrzymało swój kawałek ciasta z wielką ochotą przystąpiły do pracy. Wałkowały placki, smarowały sosem pomidorowym, układały ulubione składniki na drożdżowym spodzie, na koniec wszystko posypywały serem i cierpliwie czekały.. na upieczenie się pizzy...

W czasie oczekiwania na konsumpcję  dzieci  poznały ciekawą historię pizzy, angielskie nazwy podstawowych składników oraz miały okazję spróbować różnych smaków. Warsztatom kulinarnym towarzyszyły zabawy przy muzyce. Czas oczekiwania na potrawę minął szybko i przyjemnie.

Zwieńczeniem dnia był wspólny posiłek. Dzieciom bardzo smakowała pizza, którą same przyrządziły.

 

Renata Suska

 

 

Thu

02

Feb

2017

Pokaz Ratownictwa Wodnego

link do zdjęć:

Wed

01

Feb

2017

Przegląd Kolęd i Pastorałek w Szkole Podstawowej

Tue

31

Jan

2017

Bal Karnawałowy w przedszkolu

linki do zdjęć:

 

30.01.2017 - grupy młodsze

31.01.2017 - grupy starsze

Sat

28

Jan

2017

Smerfy podczas WOŚP w Czaplinku

Dziękujemy serdecznie za udostępnienie filmu panu Andrzejowi Krella. 

Fri

27

Jan

2017

Koziołki - Dzień Babci i Dziadka

„Za dobroć, miłość, troskę o wnuki

ogromne dzięki składamy

Jakie by było bez babci życie

Cieszymy się , że Cię mamy”

 

21 stycznia każdego roku wszystkie babcie obchodzą swoje święto, a 22 stycznia dziadkowie. Babcia i Dziadek to bardzo ważne osoby w życiu każdego dziecka i jego rodziny.  

W tym roku w naszym przedszkolu uroczystości z okazji Dnia Babci i Dziadka odbywały się w dniach 20 – 24 stycznia 2017 roku. Poszczególne grupy prezentowały program artystyczny – tańce, wiersze, piosenki. Zapraszały dziadków do wspólnej zabawy. Potem były życzenia, „Sto lat” i upominki dla miłych gości. Gościom towarzyszyły radość, uśmiech oraz łzy wzruszenia.       
Dziadkowie z dumą patrzyli na swoje wnuczęta, które włożyły tak wiele wysiłku prezentując wiersz lub piosenkę oraz wykonując upominek. 

  

Mamy nadzieję, że ten dzień na długo pozostanie w pamięci zarówno dzieci jak i dziadków!

 

 

Iwona Mierzejewska 

link do zdjęć:

Thu

26

Jan

2017

Jasełka Smerfów dla Młodzieżowego Ośrodka Wychowawczego i pań z Biblioteki

link do zdjęć:

Tue

24

Jan

2017

Rybki - Dzień Babci i Dziadka

„Za dobroć, miłość, troskę o wnuki

ogromne dzięki składamy

Jakie by było bez babci życie

Cieszymy się , że Cię mamy”

 

21 stycznia każdego roku wszystkie babcie obchodzą swoje święto, a 22 stycznia dziadkowie. Babcia i Dziadek to bardzo ważne osoby w życiu każdego dziecka i jego rodziny.  

W tym roku w naszym przedszkolu uroczystości z okazji Dnia Babci i Dziadka odbywały się w dniach 20 – 24 stycznia 2017 roku. Poszczególne grupy prezentowały program artystyczny – tańce, wiersze, piosenki. Zapraszały dziadków do wspólnej zabawy. Potem były życzenia, „Sto lat” i upominki dla miłych gości. Gościom towarzyszyły radość, uśmiech oraz łzy wzruszenia.       
Dziadkowie z dumą patrzyli na swoje wnuczęta, które włożyły tak wiele wysiłku prezentując wiersz lub piosenkę oraz wykonując upominek. 

  

Mamy nadzieję, że ten dzień na długo pozostanie w pamięci zarówno dzieci jak i dziadków!

 

 

Iwona Mierzejewska 

link do zdjęć:

Mon

23

Jan

2017

Jeżyki - Dzień Babci i Dziadka

„Za dobroć, miłość, troskę o wnuki

ogromne dzięki składamy

Jakie by było bez babci życie

Cieszymy się , że Cię mamy”

 

21 stycznia każdego roku wszystkie babcie obchodzą swoje święto, a 22 stycznia dziadkowie. Babcia i Dziadek to bardzo ważne osoby w życiu każdego dziecka i jego rodziny.  

W tym roku w naszym przedszkolu uroczystości z okazji Dnia Babci i Dziadka odbywały się w dniach 20 – 24 stycznia 2017 roku. Poszczególne grupy prezentowały program artystyczny – tańce, wiersze, piosenki. Zapraszały dziadków do wspólnej zabawy. Potem były życzenia, „Sto lat” i upominki dla miłych gości. Gościom towarzyszyły radość, uśmiech oraz łzy wzruszenia.       
Dziadkowie z dumą patrzyli na swoje wnuczęta, które włożyły tak wiele wysiłku prezentując wiersz lub piosenkę oraz wykonując upominek. 

  

Mamy nadzieję, że ten dzień na długo pozostanie w pamięci zarówno dzieci jak i dziadków!

 

 

Iwona Mierzejewska 

link do zdjęć:

Mon

23

Jan

2017

Słoneczka - Dzień Babci i Dziadka

„Za dobroć, miłość, troskę o wnuki

ogromne dzięki składamy

Jakie by było bez babci życie

Cieszymy się , że Cię mamy”

 

21 stycznia każdego roku wszystkie babcie obchodzą swoje święto, a 22 stycznia dziadkowie. Babcia i Dziadek to bardzo ważne osoby w życiu każdego dziecka i jego rodziny.  

W tym roku w naszym przedszkolu uroczystości z okazji Dnia Babci i Dziadka odbywały się w dniach 20 – 24 stycznia 2017 roku. Poszczególne grupy prezentowały program artystyczny – tańce, wiersze, piosenki. Zapraszały dziadków do wspólnej zabawy. Potem były życzenia, „Sto lat” i upominki dla miłych gości. Gościom towarzyszyły radość, uśmiech oraz łzy wzruszenia.       
Dziadkowie z dumą patrzyli na swoje wnuczęta, które włożyły tak wiele wysiłku prezentując wiersz lub piosenkę oraz wykonując upominek. 

  

Mamy nadzieję, że ten dzień na długo pozostanie w pamięci zarówno dzieci jak i dziadków!

 

 

Iwona Mierzejewska 

link do zdjęć:

Fri

20

Jan

2017

Biedronki - Dzień Babci i Dziadka

„Za dobroć, miłość, troskę o wnuki

ogromne dzięki składamy

Jakie by było bez babci życie

Cieszymy się , że Cię mamy”

 

21 stycznia każdego roku wszystkie babcie obchodzą swoje święto, a 22 stycznia dziadkowie. Babcia i Dziadek to bardzo ważne osoby w życiu każdego dziecka i jego rodziny.  

W tym roku w naszym przedszkolu uroczystości z okazji Dnia Babci i Dziadka odbywały się w dniach 20 – 24 stycznia 2017 roku. Poszczególne grupy prezentowały program artystyczny – tańce, wiersze, piosenki. Zapraszały dziadków do wspólnej zabawy. Potem były życzenia, „Sto lat” i upominki dla miłych gości. Gościom towarzyszyły radość, uśmiech oraz łzy wzruszenia.       
Dziadkowie z dumą patrzyli na swoje wnuczęta, które włożyły tak wiele wysiłku prezentując wiersz lub piosenkę oraz wykonując upominek. 

  

Mamy nadzieję, że ten dzień na długo pozostanie w pamięci zarówno dzieci jak i dziadków!

 

 

Iwona Mierzejewska 

link do zdjęć:

Fri

20

Jan

2017

Pszczółki - Dzień Babci i Dziadka

„Za dobroć, miłość, troskę o wnuki

ogromne dzięki składamy

Jakie by było bez babci życie

Cieszymy się , że Cię mamy”

 

21 stycznia każdego roku wszystkie babcie obchodzą swoje święto, a 22 stycznia dziadkowie. Babcia i Dziadek to bardzo ważne osoby w życiu każdego dziecka i jego rodziny.  

W tym roku w naszym przedszkolu uroczystości z okazji Dnia Babci i Dziadka odbywały się w dniach 20 – 24 stycznia 2017 roku. Poszczególne grupy prezentowały program artystyczny – tańce, wiersze, piosenki. Zapraszały dziadków do wspólnej zabawy. Potem były życzenia, „Sto lat” i upominki dla miłych gości. Gościom towarzyszyły radość, uśmiech oraz łzy wzruszenia.       
Dziadkowie z dumą patrzyli na swoje wnuczęta, które włożyły tak wiele wysiłku prezentując wiersz lub piosenkę oraz wykonując upominek. 

  

Mamy nadzieję, że ten dzień na długo pozostanie w pamięci zarówno dzieci jak i dziadków!

 

 

Iwona Mierzejewska 

tu link do zdjęć:

 

Linki do filmów autorstwa pani Magdaleny Woźniak:

 

część 1

część 2

 

Dziękujemy za udostępnienie.

Fri

20

Jan

2017

Smerfy - Dzień Babci i Dziadka

„Za dobroć, miłość, troskę o wnuki

ogromne dzięki składamy

Jakie by było bez babci życie

Cieszymy się , że Cię mamy”

 

21 stycznia każdego roku wszystkie babcie obchodzą swoje święto, a 22 stycznia dziadkowie. Babcia i Dziadek to bardzo ważne osoby w życiu każdego dziecka i jego rodziny.  

W tym roku w naszym przedszkolu uroczystości z okazji Dnia Babci i Dziadka odbywały się w dniach 20 – 24 stycznia 2017 roku. Poszczególne grupy prezentowały program artystyczny – tańce, wiersze, piosenki. Zapraszały dziadków do wspólnej zabawy. Potem były życzenia, „Sto lat” i upominki dla miłych gości. Gościom towarzyszyły radość, uśmiech oraz łzy wzruszenia.       
Dziadkowie z dumą patrzyli na swoje wnuczęta, które włożyły tak wiele wysiłku prezentując wiersz lub piosenkę oraz wykonując upominek. 

  

Mamy nadzieję, że ten dzień na długo pozostanie w pamięci zarówno dzieci jak i dziadków!

 

 

Iwona Mierzejewska 

link do zdjęć:

link do filmu nagranego przez tatę Jaśminki:

Fri

20

Jan

2017

Motylki - Dzień Babci i Dziadka

„Za dobroć, miłość, troskę o wnuki

ogromne dzięki składamy

Jakie by było bez babci życie

Cieszymy się , że Cię mamy”

 

21 stycznia każdego roku wszystkie babcie obchodzą swoje święto, a 22 stycznia dziadkowie. Babcia i Dziadek to bardzo ważne osoby w życiu każdego dziecka i jego rodziny.  

W tym roku w naszym przedszkolu uroczystości z okazji Dnia Babci i Dziadka odbywały się w dniach 20 – 24 stycznia 2017 roku. Poszczególne grupy prezentowały program artystyczny – tańce, wiersze, piosenki. Zapraszały dziadków do wspólnej zabawy. Potem były życzenia, „Sto lat” i upominki dla miłych gości. Gościom towarzyszyły radość, uśmiech oraz łzy wzruszenia.       
Dziadkowie z dumą patrzyli na swoje wnuczęta, które włożyły tak wiele wysiłku prezentując wiersz lub piosenkę oraz wykonując upominek. 

  

Mamy nadzieję, że ten dzień na długo pozostanie w pamięci zarówno dzieci jak i dziadków!

 

 

Iwona Mierzejewska 

link do zdjęć:

Thu

19

Jan

2017

Przegląd Kolęd i Pastorałek

„HEJ KOLĘDA, KOLĘDA…”

 

W dniu 19 stycznia 2017 roku w naszym przedszkolu odbył się Przegląd kolęd, pastorałek i piosenek bożonarodzeniowych pod hasłem „Hej Kolęda, Kolęda…”

W przeglądzie udział wzięły dzieci z wszystkich grup wiekowych z placówki przy ul. Grunwaldzkiej, Wałeckiej oraz z Broczyna.

Każda grupa prezentowała jeden utwór.

Występy poszczególnych grup oceniało Jury w składzie:

- Teresa Młodzik – wicedyrektor  Przedszkola Publicznego w Czaplinku

- Jolanta Gąsienica – reprezentant Rady Rodziców

- Paulina Polewacz – reprezentant Rady Rodziców

- Anna Chabowska – reprezentant Rady Rodziców

- Danuta Wątor – katechetka

Jury przy ocenie brało pod uwagę następujące kryteria:

- zgodność z tematem

- dostosowanie do grupy – wieku

- zaangażowanie grupy

- stroje

- instrumenty

- odkrywanie nowych – starych utworów

- wrażenie artystyczne

Wszyscy uczestnicy bardzo się starali i pięknie wykonali swoje utwory.

Jury wyłoniło grupę finalistów, którzy będą reprezentować nasze przedszkole w VI Gminnym Konkursie Kolęd i Pastorałek:

- I miejsce – grupa „Jeżyki” – wychowawca Urszula Jeruzalska

- II miejsce – grupa „Smerfy” – wychowawca Renata Rylik

- III miejsce – grupa „Motylki” – wychowawca Bożena Lemisz

 

Wszystkim uczestnikom gratulujemy wielkiego zaangażowania i odwagi.

Mamy nadzieję,  że impreza tego rodzaju na stałe wpisze się kalendarz przedszkolnych imprez.

 

 

Iwona Mierzejewska  

link do zdjęć:

Tue

17

Jan

2017

Zimowe zabawy Pszczółek

link do zdjęć:

Fri

13

Jan

2017

Jasełka dla rodziców - Motylki, Smerfy i Myszki

link do zdjęć:

Tue

20

Dec

2016

Jasełka i wigilia przedszkolna

link do zdjęć:

Mon

19

Dec

2016

Pszczółki pieką świąteczne pierniczki

link do zdjęć:

Fri

16

Dec

2016

Motylki i Smerfy w Lubnicy

link do zdjęć:

Fri

16

Dec

2016

„JARMARK BOŻONARODZENIOWY” w przedszkolu

W dniach 15-16 grudnia 2016 roku w naszym przedszkolu odbył się kiermasz rozmaitości związanych ze Świętami Bożego Narodzenia.

Nauczyciele, personel pomocniczy i rodzice bardzo się starali aby świąteczne cudeńka były atrakcyjne, kolorowe i błyszczące. Każdy znalazł coś dla siebie.

 

Dziękujemy Rodzicom za wszystkie drobiazgi podarowane na kiermasz, przede wszystkim za wspaniałe ciasta, które były przepyszne!

 

Zespół ds. Promocji Przedszkola

 

 

Thu

15

Dec

2016

Ogrody Sabinu - degustacja soków

link do zdjęć:

Thu

15

Dec

2016

Smerfy zajęcia otwarte dla rodziców

link do zdjęć:

Thu

15

Dec

2016

Pani Hanna Rymar i Pani Eugenia Szastko czytają dzieciom

link do zdjęć:

Wed

14

Dec

2016

Pszczółki pieką świąteczne pierniczki

link do zdjęć:

Wed

07

Dec

2016

Smerfy i Koziołki w MOW-ie w Czaplinku

link do zdjęć:

Tue

06

Dec

2016

Mikołaj w przedszkolu

„Mikołaju, Mikołaju, patrzę w okno, szukam Cię

Bardzo chciałbym Cię zobaczyć i nakarmić renifery twe…” – słowami tej piosenki 6 grudnia 2016 roku dzieci z Przedszkola Publicznego w Czaplinku powitały Mikołaja i jego orszak w progu przedszkola  zapraszając do wspólnej zabawy.  Były tańce, korowody, drobne upominki i pamiątkowe zdjęcia.

Mikołaj bardzo się starał i odwiedził po kolei wszystkie nasze przedszkolne placówki –  przy ul. Grunwaldzkiej, ul. Wałeckiej i w Broczynie.

 

Dziękujemy zespołowi Czaplineckiego Ośrodka Kultury i Burmistrzowi Czaplinka za mikołajkowe odwiedziny i słodkie upominki!

 

 

Zespół ds. Promocji Przedszkola

link do zdjęć:

Mon

05

Dec

2016

„KRAINA LODU” – PRZEDSTAWIENIE TEATRALNE

„Czy miłość i przyjaźń są w stanie pokonać wieczną zimę? –

dzieci z trzech grup z Przedszkola Publicznego w Czaplinku – „Biedronki”, „Motyle” i „Smerfy” na zaproszenie dyrekcji Biblioteki Publicznej w Czaplinku 5 grudnia 2016  obejrzały spektakl teatralny pt. „Kraina Lodu” – wystawiony przez Teatr Fantazja.

           Znane dzieciom postacie – Elza, Anna, Kristoff i Olaf  zabrały dzieci w czarodziejską podróż do mroźnego pałacu na szczycie góry. Po drodze było wiele przygód. Dzieci były włączane w opowieść, służyły aktorom radą i pomocą.

Zabawne gagi i przejęzyczenia powodowały co chwilę salwy śmiechu. Spektakl sprawił dzieciom ogromną radość.

 

Dziękujemy p. Eugenii Szastko – dyrektor Gminnej Biblioteki Publicznej w Czaplinku za zaproszenie na mikołajkowy spektakl!

 

 

Iwona Mierzejewska 

link do zdjęć:

Fri

02

Dec

2016

Słoneczka w bibliotece

tu więcej zdjęć:

Fri

02

Dec

2016

MISIE - Pasowanie na Przedszkolaka

tu więcej zdjęć:

Thu

01

Dec

2016

Jeżyki w bibliotece

tu więcej zdjęć:

Thu

01

Dec

2016

„OD ZIARENKA DO BOCHENKA” – wycieczka do Juchowa

Z czego powstaje chleb, skąd się bierze mleko? – na te pytania szukały odpowiedzi pięciolatki z grup „Biedronki” i „Pszczółki”, które 1 grudnia 2016 roku pojechały do gospodarstwa agroturystycznego „Juchowo Farm” – Fundacja im. Stanisława Karłowskiego w Juchowie.

Wielkość gospodarstwa robi wrażenie. Dzieci widziały ziarna, z których powstają mąki i kasze, mogły ich dotknąć, powąchać, spróbować. Zobaczyły kolejne etapy wypieku chleba, samodzielnie ugniatały ciasto. Ulepiły bałwanka, którego po upieczeniu zabrały do domu. Widziały pomieszczenia, w których przebywają krowy – tych dojnych jest 350 i młodzież – czyli cielaki. Pomagały karmić zwierzęta podsuwając im siano. Widziały kadzie, do których spływa mleko po udoju oraz ogromne silosy, w których przechowywane są zboża.

Na koniec była degustacja pysznego mleka.

Choć pogoda nie sprzyjała wycieczka była bardzo ciekawa i udana!!!

 

Iwona Mierzejewska  

 

 

link do zdjęć:

Fri

25

Nov

2016

Urodziny Pluszowego Misia

Dnia 25 listopada 2016 r. dzieci z Przedszkola Publicznego w Czaplinku obchodziły Światowy Dzień Pluszowego Misia. W uroczystości wzięły udział wszystkie grupy przedszkolne. Przedszkolaki przyniosły z domu swoją ulubioną maskotkę. Były te zupełnie malutkie misie, które nosimy na szczęście w kieszeni i te wielkie, które trudno objąć. Dzieci zaprosiły misie do gimnastyki porannej. Bawiły się z nimi przy  piosenkach „Jadą, jadą misie”, „Niedźwiadek”. W tym wyjątkowym dniu wielką niespodzianką okazał się także tort.  Dzieci uroczyście Jubilatowi odśpiewały 100 lat i złożyły urodzinowe życzenia w formie wierszyków i piosenek; wręczyły prezenty – samodzielnie przygotowane portrety Misia.

J. Piętosa

T. Młodzik

tu więcej zdjęć:

Fri

25

Nov

2016

Spiżarnia Biedronek

W spiżarni na półkach, zapasów bez liku 
są dżemy, kompoty, złoty miód w słoiku” 

 

- Po co robimy zapasy na zimę? Jak i gdzie przechowujemy różne przetwory. Czy wszystkie owoce i warzywa można zaprawiać w słoikach lub suszyć. Jakie inne jeszcze znamy sposoby przechowywania i konserwowania warzyw?

W tym roku pięciolatki z grupy „Biedronki” zapoznane zostały ze sposobem kiszenia kapusty, bo listopad w tradycji ludowej – to miesiąc kiszonej kapusty.

Umówiliśmy się z przedszkolną intendentką – Panią Małgorzatą Ziębą, która zaprosiła dzieci do kuchni. Tam zostały zapoznane z mechanicznym urządzeniem do rozdrabniania warzyw. Kapusta i marchew zostały obrane i poszatkowane. Dzieci doprawiły je solą – każde po trochę – i   nastąpiło wielkie mieszanie, ugniatanie i ubijanie kapusty. 

Dzieci były żywo zainteresowane kolejnymi czynnościami, rozumiały, że oprócz maszyny potrzebna jeszcze praca ludzkich rąk. Tych było sporo do pomocy. Ale jaki efekt!!!

Nasza spiżarnia wzbogaciła się o wiadro kapusty, która na oczach dzieci będzie przechodziła proces fermentacji, aż do efektu finalnego – surówki na talerzu!!!

 

 

Iwona Mierzejewska  

 

tu więcej zdjęć:

Fri

18

Nov

2016

Wyjazd przedszkolaków na przedstawienie teatralne

tu więcej zdjęć:

Thu

17

Nov

2016

Zajęcia karate z Panem Danielem Sobeckim

tu więcej zdjęć:

Thu

10

Nov

2016

Obchody Dnia Niepodległości

Jesteśmy Polką i Polakiem.

 

10 listopada obchodziliśmy w naszym przedszkolu Narodowe Święto Niepodległości. W  tym dniu  każdy pracownik przedszkola i  każde dziecko miało przypiętą kokardę narodową, a  każdy  rodzic  wyszedł z przedszkola z przypiętą wstążeczką w narodowych barwach.                                                                                                      Okolicznościową uroczystość  przygotowały dzieci 6-letnie  z grupy Koziołki i Sowy, które pięknie recytowały wiersze o tematyce patriotycznej, tańczyły krakowiaka i z dumą  odśpiewały  hymn Polski. Dzień Niepodległości był  bardzo radosnym dniem w naszym przedszkolu i mamy nadzieję, że zapadnie w pamięci naszych „Małych Polaków”.

 

Katarzyna Czyszkowska   

  

tu więcej zdjęć:

Wed

09

Nov

2016

Pani Anna Romanowicz - nauczycielka z Niepublicznego Przedszkola Sióstr Salezjanek czyta dzieciom z naszego przedszkola

tu więcej zdjęć:

Wed

09

Nov

2016

BIEDRONKI POZNAJĄ ŻYCIE PSZCZÓŁ

Jesień. Ptaki już odleciały, zwierzęta gromadzą zapasy, niektóre szykują się do snu zimowego. A co jesienią dzieje się w ulu? Aby tego się dowiedzieć dzieci z grupy VI „Biedronki” zaprosiły na spotkanie dyrektora placówki – Pana Stanisława Nowickiego – prywatnie pasjonata pszczelarstwa w ramach realizowanej tematyki „Jesień w ulu”.

 

Dyrektor do spotkania przygotował się znakomicie. Zaprezentował dzieciom różne rodzaje uli i gatunki pszczół. Pokazał ramki, które służą do składania jaj i wychowu młodych. Barwnie opowiadał o pszczołach - robotnicach, które zbierają nektar i pyłek, co robi królowa i jaką rolę w ulu pełni truteń.

Dzieci dowiedziały się wielu ciekawych rzeczy między innymi tego, że do zimy pszczoły przygotowują się już od wiosny. Gromadzą zebrany wcześniej nektar, który następnie przerabiają na miód. Magazynują pierzgę, niezbędną na przedwiośniu do karmienia larw. Tak naprawdę życie w ulu wrze przez cały rok.

Na zakończenie dzieci otrzymały słoik pysznego miodu z pasieki Pana Dyrektora.

 

Pierzga, to pyłek kwiatowy przyniesiony do ula, złożony i „ubity” przez nielotne pszczoły w komórkach plastrów. W trakcie tego składania pyłek jest rozdrabniany, zwilżany śliną pszczoły (następuje tu wzbogacanie go enzymami wytwarzanymi tylko przez te owady) i miodem. W tak zgromadzonym pyłku w warunkach ulowych przebiega proces fermentacji mlekowej. Konserwuje go kwas mlekowy, a dodatkowo pszczoły na zimę zalewają komórki z pierzgą miodem, dzięki czemu nie ulega ona zepsuciu.

  

Dziękujemy za ciekawe spotkanie i pyszny słoik miodu!

 

 

Iwona Mierzejewska

 

tu więcej zdjęć:

Mon

07

Nov

2016

Pani Ewa Parzuchowska - nasza emerytka czyta dzieciom

tu więcej zdjęć:

Tue

25

Oct

2016

JESTEM WIDOCZNY, JESTEM BEZPIECZNY - Policjanci w Przedszkolu

                                                                    

                                                                                 „Przez ulicę idą dzieci,

                                                                                 gdy zielone światło świeci 

                                                                                 kiedy żółte się zapali 

                                                                                 uważają nawet mali 

                                                                                 gdy zaświeci się czerwone 

                                                                                 STÓJ!!! i czekaj na zielone”.

 

 

Przedszkolaki od pierwszych dni pobytu w placówce poznają podstawowe zasady bezpieczeństwa, w tym ruchu drogowego. Podczas spacerów uczą się prawidłowego poruszania po drodze, przechodzenia przez jezdnię w miejscach wyznaczonych aby w przyszłości stać się świadomymi i odpowiedzialnymi uczestnikami ruchu drogowego. Uczą się także prawidłowych zachowań wobec obcych, oraz do kogo zwrócić się z prośbą o pomoc.

25 października 2016 roku w Przedszkolu Publicznym w Czaplinku odbyło się spotkanie przedszkolaków z policjantami Wydziału Drogowego Komendy Powiatowej Policji w Drawsku Pomorskim.   

Dzieci uczyły się prawidłowego przechodzenia przez jezdnię z użyciem sygnalizatora świetlnego, makiety jezdni i przejścia dla pieszych. Obejrzały prezentację poświęconą sprawom bezpieczeństwa;  kiedy i w jakich sytuacjach należy się zwrócić się o pomoc do Policji, Pogotowia Ratunkowego bądź Straży Pożarnej.  Utrwaliły numery alarmowe.

W podziękowaniu za bardzo pouczające i praktyczne warsztaty przedszkolaki wręczyły Policjantom i Policjantkom laurki.

 

Zespół ds. promocji Przedszkola

 

 

 

link do zdjęć:

Mon

24

Oct

2016

Smerfy z wizytą w Przedszkolu Sióstr Salezjanek - opowieści siostry MISJONARKI

link do zdjęć:

Mon

24

Oct

2016

Pani Joanna Cieślik - pracownik przedszkola czyta dzieciom

link do zdjęć:

Wed

19

Oct

2016

Z Patrycją i Dawidem w podróż do Peru

Czy podróż z Czaplinka dookoła świata jest możliwa? – Okazuje się, że tak.

Państwo – Patrycja i Dawid Jędraszkowie 19 października 2016 roku o swej przygodzie dookoła świata opowiadali starszym przedszkolakom.  W ciągu 12 miesięcy odwiedzili 12 krajów, łącznie na 5 kontynentach.

Na pierwsze spotkanie Patrycja i Dawid zaprosili dzieci do Peru – krainy Indian Inka. Kolorowe zdjęcia pokazujące kulturę i przyrodę Peru, niegdyś bardzo rozwiniętej cywilizacji wywarły ogromne wrażenie. Przepiękne krajobrazy i ludzie – o innym kolorze skóry i wzrostu niewiele większego od co bardziej rosłych przedszkolaków budziły ogromne zaciekawienie. Dzieci zadawały wiele pytań, oczekując rzetelnych odpowiedzi. Niektóre już zaczęły marzyć o podróżach.

Było to pierwsze spotkanie ale nie ostatnie.

 

Pati i Dawidzie – dziękujemy za Peru i prosimy o …, może Oceanię albo Azję. Sami zdecydujcie.

 

PS. Zainteresowanych tematem odsyłamy do bloga Patrycji i Dawida - „ADDICTED TO TRAVEL”, gdzie można obejrzeć ich podróż, a korzystając z dobrych rad  (p. Patrycja pochodzi z Czaplinka) przygotować i odbyć wspaniałą przygodę życia.

 

Iwona Mierzejewska

 

 

tu więcej zdjęć:

Tue

18

Oct

2016

Światowy Dzień Poczty Polskiej

Dnia 18.10.2016 r. obchodzony jest Światowy Dzień Poczty Polskiej. Z tej okazji, nasi wychowankowie odwiedzili Urząd Pocztowy niosąc kartkę z życzeniami. Dzięki uprzejmości Pani Naczelnik oraz wszystkich pracowników Poczty, nasze przedszkolaki „Biedronki” i „Jeżyki” miały okazję poznać drogę jaką musi przebyć  list i paczka aby dotrzeć do adresata oraz jak ważną rolę w życiu społecznym odgrywa poczta. Zapoznały się z różnymi metodami wysyłki listów: zwykły, polecony, priorytetowy. Dzieci oglądały druczki, znaczki i pieczątki jakie pracownicy poczty stawiają na listach. Odwiedziły również zaplecze – sortownię. I chociaż wysyłamy coraz mniej tradycyjnych kartek pocztowych, a życzenia zwykle ujmujemy w jednym SMS-ie, choć papierowe listy zmieniły się w dużo szybsze e-maile, to nic nie zastąpi momentu, w którym otwieramy list zapakowany w kopertę.

 

Światowy Dzień Poczty to szczególny dzień, w którym podkreślana jest rola ludzi, którzy codziennie dostarczają przesyłki w formie paczek i listów.   

 

Renata Suska

link do zdjęć:

Mon

17

Oct

2016

PRZEDSZKOLAKI W PARKU LINOWYM

W dniu 17 października grupa „Motyle” odwiedziła park linowy w Czaplinku. Było chłodno, ale najważniejsze, że nie padał deszcz. Dzieci pokonywały szlak żółty, który jest najłatwiejszą trasą. Okazało się jednak, że żółty szlak wcale nie był taki prosty. Dzieci oczekiwały pomocy ze strony dorosłych, prawie na każdym stanowisku. Niektóre pięciolatki nie pokonały wszystkich przeszkód. Rekompensatą było ognisko i pieczona kiełbaska.

No cóż ekstremalne sporty poznają już przedszkolaki.

 

Bożena Lemisz

 

 

Dziękujemy firmie IRAS za bezpłatny transport.

tu więcej zdjęć:

Fri

14

Oct

2016

Święto pracowników przedszkola

Dzień Edukacji Narodowej upamiętnia rocznicę powstania Komisji Edukacji Narodowej, utworzonej 14 października 1773 roku z inicjatywy króla Augusta Poniatowskiego.

14 października 2016r. starszaki z grupy  „Koziołki” – EA i JB zaprezentowały program artystyczny dla pracowników przedszkola i zaproszonych gości – emerytów i rencistów.

Dyrektor – p. Stanisław Nowicki złożył życzenia i wręczył nagrody wyróżniającym się nauczycielom i pracownikom administracji i obsługi.

Życzenia złożyli także – przedstawiciele Związku Nauczycielstwa Polskiego i Emerytów i Rencistów.

Przedszkolaki wręczyły wszystkim laurki i kwiaty – ufundowane przez Radę Rodziców.

 

Iwona Mierzejewska

Edyta Aleszko

tu więcej zdjęć:

Thu

13

Oct

2016

Smerfy robią soki

link do zdjęć:

Tue

11

Oct

2016

„PROMYK NADZIEI W SMUTNEJ CODZIENNOŚCI”

Zwierzęta. Duże i małe, ładne i brzydkie, egzotyczne i krajowe, gospodarskie, domowe. Można długo wymieniać, klasyfikując według różnych cech.

Towarzyszą człowiekowi od zarania dziejów, jak na przykład pies czy kot.

 

4 października – z okazji Światowego Dnia Zwierząt dzieci z grup „Motylki”, „Pszczółki”, „Biedronki” i „Rybki” wzięły udział w spotkaniu z Panią Magdą Urlich i jej psem w ogrodzie przedszkolnym. Mogły go dotknąć i pogłaskać. Wysłuchały piosenki pt. „Ja i mój pies” w wykonaniu Pani Magdy oraz dowiedziały się wielu ciekawostek dotyczących zwierzaków domowych.

 

Nie wszystkie jednak zwierzęta są kochane i zadbane. Niektóre z różnych powodów nie mają swoich domów i przebywają w schroniskach.

 

Gdy dni stają się coraz krótsze, jest chłodno, szaro i mgliście – poruszeni niedolą bezdomnych i bezpańskich zwierząt w odruchu współczucia organizujemy zbiórki karmy i innych przedmiotów przydatnych w schronisku z okazji Światowego Dnia Zwierząt.

Nasze Przedszkole od lat uczestniczy w takich akcjach i przekazuje zebrane dary do Przytuliska dla bezpańskich zwierząt prowadzonego przez Panią Annę Dziobek w Pławnie.

 

Dnia 11 i 12 października 2016 roku dzieci z grup: „Jeżyki”, „Rybki”, „Biedronki”, „Motylki”, Pszczółki”, Koziołki”, „Smerfy” i „Sowy” odwiedziły Przytulisko w Pławnie i osobiście przekazały zebrane dary. Podczas pobytu w Przytulisku dzieci miały okazję dotknąć i pogłaskać koty i psy. Pokazał się też oswojony dzik – o imieniu Edek. Dzieci były pod wielkim wrażeniem widząc z bliska prawdziwego dzika.

 

W tym roku zebraliśmy wyjątkowo dużo karmy oraz koce, miski i zabawki.

 

Serdecznie dziękujemy Rodzicom za zaangażowanie w naszą akcję!!!

 

Ponieważ współczucie w stosunku do zwierząt jest tak nierozerwalnie związane z dobrocią charakteru, można zaufać poglądowi, że jeśli ktoś jest okrutny wobec zwierząt, to nie może to być dobry człowiek (A.Schopenhauer)

 

 

Organizatorki:

 

Iwona Mierzejewska

Urszula Jeruzalska

Bożena Lemisz

 

 

link do zdjęć:

Mon

10

Oct

2016

Integracja Przedszkolaków z Policjantami

link do zdjęć:

Wed

05

Oct

2016

Sowy w bibliotece

tu więcej zdjęć:

Tue

04

Oct

2016

Światowy Dzień Zwierząt

tu więcej zdjęć:

Tue

04

Oct

2016

Słoneczka robią szaszłyki z owoców

tu więcej zdjęć:

Mon

03

Oct

2016

Słoneczka i Rybki na wsi

tu więcej zdjęć:

Mon

03

Oct

2016

Myszki

tu więcej zdjęć:

Wed

28

Sep

2016

Sałatka owocowa u Jeżyków

tu więcej zdjęć:

Wed

28

Sep

2016

Młodzież z Gimnazjum czyta dzieciom

tu więcej zdjęć:

Tue

27

Sep

2016

Pani Małgorzata Zięba - kierownik kuchni czyta dzieciom

tu więcej zdjęć:

Tue

20

Sep

2016

Dzień Przedszkolaka

13 września 2013 roku Sejm Rzeczypospolitej Polskiej podjął uchwałę w sprawie ustanowienia dnia 20 września Ogólnopolskim Dniem Przedszkolaka.  Od tej pory co roku wszystkie dzieciaki z przedszkoli świętują swój dzień, który posiada nawet swój własny hymn.HYMN PRZEDSZKOLAKA   

Muzyka: Urszula Pakuła     
Słowa: Beata Lach, Mirosława Witecka

 

Wszyscy swoje święto mają, święto mają,
tańczą, skaczą i śpiewają i śpiewają.
Przedszkolaki przykład dają, przykład dają.
I też swoje święto mają, święto mają.

ref: Dzień przedszkolaka jest właśnie dzisiaj,
to święto Ani, Basi i Krzysia.
W dzień przedszkolaka każdy to wie,
bawi się z nami, kto tylko chce.

Ogród z panią przystroimy, przystroimy,
Sto balonów wypuścimy, wypuścimy.
Będzie to wiadomość taka, właśnie taka,
że dziś jest dzień przedszkolaka, przedszkolaka.

ref.: Dzień przedszkolaka…

 

Nasze Przedszkole również obchodziło Dzień Przedszkolaka. Głównym celem tego wydarzenia jest dostarczenie dzieciom okazji do wesołej zabawy i czerpania radości z bycia przedszkolakiem oraz integracja społeczności przedszkolnej. Ogólnopolski Dzień Przedszkolaka w naszym czaplineckim przedszkolu wypełniony był wieloma atrakcjami. Już od rana do sal przedszkolnych zawitali niezwykli goście pluszowe bajkowe postacie, które złożyły dzieciom życzenia i wspólnie się z dziećmi bawiły. Przedszkolaki z okazji swojego święta, zostały zaproszone przez Dyrektora Czaplineckiego Ośrodka Kultury na seans bajkowy do sali widowiskowej. Równie wielką niespodzianką okazał się dmuchany zamek i wielka dmuchana trampolina, którą postawiono na placu przedszkolnym. Wszystkie dzieci miały możliwość zabawy na tych atrakcjach, a radość ich nie miała końca. W tak ważnym dniu także Panie kucharki postarały się, aby Dzień Przedszkolaka smakował inaczej. Przygotowały pyszne desery galaretki z bitą śmietaną i ciasteczkami „zwierzakami”. Tu okazało się, że nawet niejadki nabrały ogromnego apetytu. Dzieci były zachwycone. Ogólnopolski Dzień Przedszkolaka w naszym przedszkolu należy do bardzo udanych inicjatyw, a najważniejsze, że sprawił dzieciom mnóstwo radości.

 

Joanna Brożek, Teresa Młodzik

tu więcej zdjęć: 

Fri

16

Sep

2016

Sprzątanie Świata

tu więcej zdjęć:

Fri

19

Aug

2016

Dni otwarte dla najmłodszych

Thu

23

Jun

2016

Dzień Taty - Rybki

tu więcej zdjęć:

Wed

22

Jun

2016

Zakończenie Przedszkola

tu więcej zdjęć:

Fri

17

Jun

2016

Konkurs wiedzy ekologicznej - grupy starsze

tu więcej zdjęć:

Thu

16

Jun

2016

Pan Stanisław Nowicki - Dyrektor Przedszkola czyta dzieciom

tu więcej zdjęć:

Thu

16

Jun

2016

Konkurs wiedzy ekologicznej - grupy młodsze

tu więcej zdjęć:

Thu

16

Jun

2016

Młodzieżowa Akademia Pierwszej Pomocy w Przedszkolu

Jak  pomóc?

 

Grupa Ratownicza RESCUE TEAM ZSP CZAPLINEK realizując zadanie Publiczne finansowane ze środków Gminy Czaplinek pt.:  MŁODZIEŻOWA AKADEMIA PIERWSZEJ POMOCY, przeprowadziła w dniu 16.06.2016r. zajęcia z zakresu udzielania pierwszej pomocy dla 103 przedszkolaków w Przedszkolu Publicznym w Czaplinku; zajęciami objęte były najstarsze  grupy na ulicy Grunwaldzkiej, Wałeckiej i w Broczynie.

tu więcej zdjęć:

przedszkole w czaplinku

 

PRZEDSZKOLE PUBLICZNE

W CZAPLINKU

ul. Grunwaldzka 5b

78-550 Czaplinek

NIP 2530322540

 

Telefon:

94 375 51 03

 

E-mail:

przedszkole.czaplinek@onet.pl


Numer konta Przedszkola Publicznego:

13 8581 1027 0413 0912 2000 0001

 

Numer konta Rady Rodziców:

32 8581 1027 0404 6604 2000 0001

 

ZAPRASZAMY

od poniedziałku do piątku

w godzinach

od 6.30 do 16.00

Godło Polski
Aktualny czas w Czaplinku:
Herb Czaplinka