/

Fri

12

Jan

2018

Dzień Babci i Dziadka w grupie Sokoły

Serdecznie podziękowania dla Pana Krystiana Wojciechowskiego za udostępnienie zdjęć z uroczystości.

Fri

12

Jan

2018

Dzień Babci i Dziadka w grupie Sowy

Fri

12

Jan

2018

Pasowanie na przedszkolaka - Myszki

Thu

11

Jan

2018

Pasowanie na przedszkolaka - Żabki

W czwartek, 11 stycznia w Przedszkolu Publicznym w Czaplinku odbyła się ważna dla 3 latków uroczystość - pasowanie na przedszkolaka. Dzieci śpiewały, recytowały, tańczyły i grały. "Egzamin" został zdany i nagrodzony brawami zaproszonych gości. Pan Burmistrz wielką, czerwoną kredką pasował każdego maluszka na przedszkolaka. Na koniec były wspaniałe prezenty i wspólna zabawa z rodzicami.
Dzieci z grupy „Żabki” są już prawdziwymi przedszkolakami. Rodzicom gratulujemy pociech,
a dzieciom życzymy wiele ciekawych zabaw w grupie.

 

Katarzyna Czyszkowska

Fri

22

Dec

2017

Wigilia - Myszki i Liski

Fri

22

Dec

2017

Wigilia - Orlęta, Sokoły i Sowy

Fri

22

Dec

2017

Jasełka grupa Orlęta

Fri

15

Dec

2017

Jasełka i wigilia Motylki

Boże Narodzenie to najbardziej oczekiwane przez nas wszystkich święta.
W przedszkolu tworzymy sytuacje sprzyjające poznaniu i podtrzymywaniu wielu tradycji. 
W poniedziałek, 18 grudnia  dzieci z grupy „Motylki” przygotowały dla swoich rodziców spotkanie wigilijne. W pięknej scenerii przedszkolaki przedstawiły tradycje i symbole związane z Bożym Narodzeniem. Dzieci wprowadziły nas w magiczną atmosferę śpiewając świąteczne piosenki. Podniosła atmosfera powodowała, że mali aktorzy z ogromną ekspresją i zaangażowaniem odgrywały powierzone role prezentując inscenizację, kolędy, pląsy  i tańce. Rodzice z dumą patrzyli na swoje pociechy i wtórowali im śpiewem. Po części artystycznej było dekorowanie pierników, opłatek,  życzenia  oraz wspólne kolędowanie i zdjęcia przy choince.                                                                  

Serdecznie dziękujemy Pani Katarzynie Leśkiewicz za uwieńczenie uroczystości  wspólnym, grupowym - „rodzinnym” zdjęciem.

 

 

Monika Granat

Zdjęcia w załączonym linku zostały wykonane przez panią Katarzynę Leśkiewicz. Dziękujemy!

 

Wed

06

Dec

2017

Mikołajki

Tue

05

Dec

2017

Cała Polska czyta dzieciom - Policjanci też...

Thu

30

Nov

2017

Andrzejki - w grupach na Wałeckiej

Fri

24

Nov

2017

Światowy Dzień Pluszowego Misia

link do zdjęć:

Wed

22

Nov

2017

Zebranie z logopedą

Fri

17

Nov

2017

Z wizytą w przytulisku dla zwierząt

„Tam gdzie człowiek dzieli się sercem,

tam rośnie Nadzieja…”

 

W dniach 16-17 listopada 2017 roku dzieci ze starszych grup przedszkolnych odwiedziły Przytulisko dla bezpańskich zwierząt w Pławnie aby przekazać karmę, koce, miski  i inne akcesoria dla zwierząt zebrane w ramach akcji „Przed zimą pamiętamy o zwierzętach”.

Przedszkolaki powitała właścicielka – pani Anna Dziobek w otoczeniu radośnie merdających ogonami psiaków. Rozległy, zalesiony teren daje wyobrażenie swobody. Dzieci korzystając z przestrzeni i pięknej pogody biegały radośnie po ogrodzonym terenie, ścigając się z psiakami. Niektóre pieski bezwzględnie domagały się pieszczot, kładąc się przed dziećmi na plecach. Bliżej domu pomieszkują łaszące się do nóg koty.

Smutkiem napawa fakt, iż z  roku na rok porzuconych zwierząt przybywa.   

 

Ps. W tym roku zebraliśmy 275 kg karmy dla psów i kotów!!!

To naprawdę dużo!

Mamy nadzieję, że to znaczna pomoc dla Przytuliska w Pławnie.

 

 

Organizatorzy:

Iwona Mierzejewska, Anna Denis, Urszula Jeruzalska, Anita Michalska

Thu

16

Nov

2017

Spotkania w bibliotece - Dzień Misia

Sześciolatki z grup „Sokoły”, „Sowy” i „Orlęta” w dniu 16 listopada 2017 roku odwiedziły Gminną Bibliotekę Publiczną w Czaplinku w ramach zaplanowanych comiesięcznych spotkań.

Spotkanie pt. „25 listopada – Światowy Dzień Pluszowego Misia” miało na celu popularyzację literatury dziecięcej.

Przedszkolaki obejrzały wystawę pluszaków pt. „Misie świata”, wysłuchały opowieści o genezie powstania maskotki „Teddy Bear” oraz bajki pt. „Nie zawsze dostajemy to, czego chcemy”. Na zakończenie bawiły się przy muzyce.

 

Iwona Mierzejewska 

Thu

16

Nov

2017

Cała Polska czyta dzieciom - pani Małgosia też...

Wed

15

Nov

2017

Teatr KAMISHIBAI

Sześciolatki z grupy „Orlęta” w dniu 15 listopada 2017 roku odwiedziły Gminną Bibliotekę Publiczną w Czaplinku i wysłuchały baśni pt. „Calineczka”  ilustrowanej w nowo oferowanej przez bibliotekę technice – tzw. teatr Kamishibai.

Kamishibai - dosłownie: papierowy teatr. Jest to tradycyjna japońska sztuka opowiadania historii za pomocą ilustracji wykonanych na kartonowych planszach, wsuwanych do małej, płaskiej, drewnianej, otwartej częściowo skrzynki, pełniącej rolę sceny/ekranu. 

Kartonowe plansze z obrazkami opowiadają historię, a każda plansza przedstawia kolejny fragment opowieści. Tył karty zarezerwowany jest na tekst oraz miniaturkę obrazka. Parawan stoi zwrócony do publiczności, czytający/opowiadający stoi z boku lub z tyłu i czyta opowieść, zmieniając płynnie plansze. Gdy scena zostaje otwarta, opiera się na dwóch przednich okiennicach, co zapewnia mu stabilność. Jej tył jest pusty tak, aby można było czytać tekst umieszczony na tylnej części każdej z plansz. Teatrzyk można umieścić np. na stoliku, na wysokości oczu publiczności.

 

Iwona Mierzejewska

Fri

10

Nov

2017

Dzień Niepodległości

Thu

09

Nov

2017

Fotograf w przedszkolu

Wed

08

Nov

2017

Teatrzyk

link do zdjęć:

Mon

06

Nov

2017

Marsz po zdrowie

Marszobieg był zorganizowany przy współudziale Marceliny z BeActive (więcej na https://www.facebook.com/BeActiveMarcelina)

Thu

26

Oct

2017

ABC pierwszej pomocy

W dniu 26 października 2017 roku przy okazji realizowanej tematyki pt.„Zabawy z tatą”  na zaproszenie dzieci z grupy „Orlęta” przybył ratownik medyczny – pan Rafał Potoczniak.

Pan Rafał przeprowadził szkolenie wszystkich starszaków w zakresie udzielania pierwszej pomocy – prawidłowej resuscytacji krążeniowej oraz użycia zgodnie z instrukcją defibrylatora AED.

Chętne dzieci wykonywały masaż serca aż do przywrócenia czynności życiowych, które mogły obserwować na profesjonalnym fantomie.  Obsługa defibrylatora też nie była zbyt skomplikowana dla dzieci.

Spotkanie było bardzo ciekawe i pouczające – starszaki dysponują już sporą wiedzą z zakresu bezpieczeństwa, znają numery alarmowe, teraz także znają podstawy udzielania pierwszej pomocy.

W spotkaniu udział wzięły sześciolatki z grup „Sowy”, „Sokoły” i „Orlęta”

 

Organizatorka:

 

Iwona Mierzejewska

link do zdjęć:

Wed

25

Oct

2017

Przed zimą pamietamy o zwierzętach

Zbliża się zima. Jest coraz chłodniej, często pada deszcz. Późna jesień i zima to najtrudniejszy czas dla zwierząt. Szczególnie tych, które z różnych przyczyn nie mają domów.

Z okazji Światowego Dnia Zwierząt” (4 października) nasze przedszkole jak co roku aktywnie włączyło się w akcję pomocy bezpańskim zwierzakom. Plakaty  zachęcały do zbiórki karmy i innych akcesoriów dla zwierząt. Odbyły się pogadanki, inscenizacje, przedstawienia związane z tą tematyką.

W dniu 25 października 2017 roku przygotowana została akcja mająca na celu uwrażliwienie dzieci na niedolę zwierząt. W budynku przy ul. Grunwaldzkiej spotkały się dzieci na holu przedszkolnym i obejrzały inscenizację wg opowiadania M. Konopnickiej pt. „Kłopoty Burka z podwórka” w wykonaniu grupy „Zajączki”, a sześciolatki z budynku przy ul. Wałeckiej spotkały się w czytelni Gminnej Biblioteki Publicznej w Czaplinku i wysłuchały ilustrowanego opowiadania pod tym samym tytułem. Następnie  dzieci obejrzały filmy animowane o zwierzętach na tablicach multimedialnych („Przygody Reksia”, „Kot Filemon”), wykonały też prace plastyczne pt. „Nasze zwierzaki”.

Zwieńczeniem akcji będzie przekazanie zebranej karmy, koców, legowisk, misek i innych akcesoriów do Przytuliska dla bezpańskich zwierząt w Pławnie prowadzonego przez panią Annę Dziobek.

 

Dziękujemy Wam Rodzice, za Wasze życzliwe serca !!!!! 

 

Organizatorki akcji:

 

Iwona Mierzejewska

Urszula Jeruzalska

Anna Denis

 

Anita Michalska

Wed

18

Oct

2017

„ŚWIĘTO PIECZONEGO ZIEMNIAKA”

Październikowe słońce w środę,18 września 2017r. wprost zapraszało dzieci do zabaw na świeżym powietrzu. Wszystkie sześciolatki z Przedszkola Publicznego w Czaplinku wybrały się zatem na wycieczkę autokarową do Trzcińca. Sokoły, Orlęta, Sowy z Czaplinka i Tygryski z Broczyna zabrały ze sobą dobry humor i hasło „Kartofelki zajadamy, bo apetyt na nie mamy”. Konkursy ziemniaczane pobudziły dzieci do aktywności ruchowej i sprawiły im wiele przyjemności. Przedszkolaki nosiły ziemniaki na krążkach, rzucały do celu, obierały ziemniaki, szukały ich wśród drzew i krzewów, uczestniczyły w plastycznym zadaniu, ozdabiając farbami ziemniaki na dużych arkuszach papieru.

Pieczone kiełbaski, pyszne soczki i słodycze bardzo dzieciom smakowały, bo znikały ze stolików w mig.

Zabawy rytmiczno - ruchowe przy muzyce przyciągnęły część dzieciaków, inne bawiły się na placu zabaw. Czas przeznaczony na imprezę minął tak szybko, że byliśmy zaskoczeni, że przyjechały po nas autobusy. Mamy nadzieję, że „Święto pieczonego ziemniaka” wejdzie na stałe do tradycji naszego przedszkola. Serdecznie dziękujemy nieznanemu SPONSOROWI.

 

ORGANIZATORZY:

Aneta Groździej

Bożena Lemisz

link do zdjęć:

Mon

16

Oct

2017

Wizyta w K-T-P

Fri

13

Oct

2017

Dzień Edukacji Narodowej i otwarcie nowej sali zajęć w przedszkolu

W dniu 13 października odbyło się otwarcie sali zajęć dla 6-latków w budynku przy ul. Wałeckiej 49. W uroczystości wzięli udział: Burmistrz Adam Kośmider, przewodniczący Wacław Mierzejewski, radni, Ksiądz Mateusz, Rada Rodziców.

Sześciolatki zaprezentowały ciekawy program artystyczny powiązany z Dniem Edukacji Narodowej.

 

Spotkanie przebiegało w miłej atmosferze. Dzieci są zadowolone, że mogą bawić się i uczyć w pięknej nowej sali.

 

Bożena Lemisz

link do zdjęć:

Mon

09

Oct

2017

Wizyta POLICJI

Thu

05

Oct

2017

Wizyta w bibliotece

link do zdjęć:

Thu

28

Sep

2017

Przedszkolna wycieczka do lasu

W dniach 18 – 28 września wszystkie przedszkolaki wzięły udział w autokarowej wycieczce do lasu. Współorganizatorem tej wycieczki było Nadleśnictwo Czaplinek. Program wycieczki był bardzo interesujący. Pan leśniczy  wprowadził  dzieci w tajniki ekosystemu świata roślin i zwierząt. Przedszkolaki spacerując po lesie obserwowały piękno przyrody, wąchały, dotykały  skarby jesieni. Miały też możliwość  przejażdżki bryczką, co wzbudzało w przedszkolakach ogrom radości. Dla dzieci zorganizowano także spotkanie z pszczelarzem, Panem Konradem Fujarskim, który opowiedział jak pożyteczną pracę wykonują pszczoły i skąd bierze się miód. Wspaniała jesienna aura i pobyt na łonie natury były dla dzieci niecodzienną atrakcją.

 

Joanna Brożek

Wed

27

Sep

2017

Teatrzyk

Wed

20

Sep

2017

Ogólnopolski  Dzień Przedszkolaka 

Od kilku lat,  20 września w całej Polsce przedszkolaki świętowały swój dzień. Tak też było w Naszym przedszkolu.  Od rana w holu dzieci witały uśmiechy – emotki, które każda grupa przygotowała na wystawę plastyczną. Wszystkie dzieci prosto z szatni  dołączały do wesołej, wspólnej zabawy w holu. Przy  rytmach  muzyki oprócz  wspólnych pląsów przedszkolaki mogły bawić się bańkami mydlanymi. Chętne maluchy i starszaki miały wykonane bajkowe makijaże. Największą atrakcją  tego dnia były zabawy w ogrodzie przedszkolnym  na dmuchanych zamkach i trampolinie.

Jednym słowem – Ogólnopolski Dzień Przedszkolaka w naszym przedszkolu był pełen wrażeń.

 

                                                                                                                                       Joanna Brożek

Fri

15

Sep

2017

Sprzątanie świata

Piękny, wrześniowy rześki poranek zapowiadał się dla przedszkolaków bardzo pracowicie. Od rana rozeszła się wieść, że 15 września dzieci wezmą udział w Akcji Sprzątania Świata. Po zaopatrzeniu w rękawiczki, worki foliowe, grabki i wiaderka dzieci wyruszyły w teren. Każda grupa miała wytyczony rejon do sprzątania, który graniczył z okolicą przedszkola. Starszaki mogły penetrować miejsca znajdujące się nieco dalej. Dzieci sprzątały plac zabaw, park miejski, okolice dworca PKS – u  i pobliskie osiedla. Przedszkolaki najpierw obserwowały teren, a potem z wielkim zaangażowaniem uczestniczyły w akcji sprzątania. Ku ich wielkiemu zdziwieniu worki bardzo szybko zapełniały się odpadami. Dzieci zadawały pytania dotyczące tematyki ekologicznej, próbując  zrozumieć konieczność ochrony przyrody. Kiedy uznały, że posprzątały wyznaczony rejon, z uśmiechem na twarzach i pełne pozytywnej energii wróciły do przedszkolnych sal, gdzie czekała na nie słodka niespodzianka!

 

 

Joanna Brożek

 

rok szkolny 2017 / 2018

Tue

22

Aug

2017

Wyjazd do sali zabaw BAJKA

 

Chociaż pada, wieje wkoło my bawimy się wesoło

 

22 sierpnia 2017r.-  we wtorek, wszystkie dzieci uczęszczające w okresie wakacyjnym do naszego przedszkola miały okazję odwiedzić Salę Zabaw „Bajka” w Złocieńcu.

Przedszkolaki aktywnie i z wielką radością korzystały z zaproponowanych atrakcji: konstrukcji z przeszkodami, zjeżdżalni, basenu z piłeczkami. Największym zainteresowaniem cieszył się knoocker - interaktywna ścianka gdzie zadaniem graczy jest  trafienie piłkami w odpowiednie animacje. Zabawa była bardzo udana i szalona.

 

Koszt wyjazdu i zabawy pokryty został ze środków Rady Rodziców.

                                                                                                              

 

Jolanta Mazur

Thu

22

Jun

2017

Pożegnanie Przedszkola - Smerfy

Thu

22

Jun

2017

Pożegnanie Przedszkola - Koziołki

Wed

21

Jun

2017

Pożegnanie Przedszkola - Sowy

Mon

19

Jun

2017

Pszczółki w gospodarstwie Państwa Barna

Mon

19

Jun

2017

Koziołki i Smerfy w przedstawieniu "Żabki"

Mon

19

Jun

2017

Jeżyki i Misie na sali zabaw

Wed

14

Jun

2017

Zawody sportowe dzieci 6-letnie

Mon

12

Jun

2017

Zawody sportowe dzieci 5-letnie

Sat

10

Jun

2017

„W KRAINIE BAŚNI” – XVI FESTYN RODZINNY

 

Od wielu lat Przedszkole Publiczne w Czaplinku organizuje dużą imprezę dla Mamy, Taty i Dziecka pod wspólnym tytułem – Festyn Rodzinny.

Każda taka impreza odbywa się pod innym hasłem – w tym roku – to spotkanie pt. „W krainie baśni”.

10 czerwca 2017 roku od rana pracownicy przedszkola i rodzice uwijali się jak mrówki przygotowując ogród przedszkolny na przybycie zaproszonych gości.

Punktualnie o godzinie 10.00 rozpoczął się Festyn odśpiewaniem hymnu

pt. „Dzień Rodziny”.   

Zebrani mieli okazję obejrzeć i wysłuchać dzieci z grupy „Jeżyki” i „Smerfy”, które zajęły znaczące miejsca w V Jubileuszowym Powiatowym Festiwalu Piosenki Przedszkolnej w Złocieńcu.

Na Festynie, jak co roku przygotowanych było mnóstwo atrakcji – dmuchane zamki, stoisko sportowe, wypożyczalnia strojów bajkowych, malowanie twarzy, kącik teatralny, muzyczny i plastyczny oraz eksperymenty i ciekawostki. Było stoisko ze zdrową żywnością i degustacja smakowitych musów, i koktajli. Była mini loteria „Książeczki – zabaweczki” oraz po raz pierwszy w naszym przedszkolu  mogliśmy podziwiać sokoły – przepiękne ptaki, „pracujące” na lotniskach.

Była cukrowa wata, lody, grochówka i pieczone kiełbaski oraz przepyszne ciasta upieczone przez rodziców naszych dzieci. Dla dorosłych – kawa i herbata, dla wszystkich – woda mineralna.

Choć dzień zapowiadał się deszczowo, wkrótce wiatr rozgonił chmury, wyjrzało słonko i zabawa była znakomita.

 

Dziękujemy wszystkim osobom, którzy  zaangażowali się  w przygotowanie festynu.   

 

                                                                                                         

 

Iwona Mierzejewska

Fri

09

Jun

2017

Następne grupy Przedszkolaków w gazecie - Głos Drawska

Thu

08

Jun

2017

Przedstawienie cyrkowe

Tue

06

Jun

2017

Rybki i Słoneczka w Człuchowie

Fri

02

Jun

2017

Biedronki - zajęcia otwarte

Fri

02

Jun

2017

Przedszkolaki w gazecie - Głos Drawska

Thu

01

Jun

2017

Dzień Dziecka

Mon

29

May

2017

Smerfy - zajęcia otwarte

Fri

26

May

2017

Dzień Matki

Thu

18

May

2017

Muzyczne Potyczki Przedszkolaków

 

W dniu 18 maja 2017r. w Czaplineckim Ośrodku Kultury odbyły się IV Muzyczne Potyczki Przedszkolaków, w których wzięły udział dzieci z Niepublicznego Przedszkola Sióstr Salezjanek, Przedszkola „Edukacja”, Zespołu Placówek Edukacyjno – Terapeutycznych w Bobrowie z siedzibą w Czaplinku oraz Przedszkola Publicznego w Czaplinku (w tym z Broczyna) jako organizatorzy. Współorganizatorem przedsięwzięcia był Czaplinecki Ośrodek Kultury. Honorowy patronat nad projektem objął Burmistrz Miasta.

Celem muzykowania jest:

- popularyzowanie piosenek dziecięcych,

- wyzwalanie u dzieci radości śpiewania,

- promocja osiągnięć przedszkoli w sferze działalności muzycznej,

- tworzenie warunków do wyszukiwania, prezentacji i promocji dziecięcych talentów wokalnych.

W imprezie wzięło udział ok. 400 dzieci. Założeniem festiwalu jest sprawienie radości wszystkim dzieciom i tworzenie takiej atmosfery, aby wszyscy poczuli się laureatami. Organizatorzy przewidzieli nagrody dla wszystkich uczestników.

Sponsorami Muzycznych Potyczek byli:

- Gminna Komisja Profilaktyki i Rozwiązywania Problemów Alkoholowych w Czaplinku, Agata Pawłowska – Patalan, Wacław Mierzejewski,  Konrad Fujarski, Michał Olejniczak, Stanisław Nowicki, Piotr Ruchlewicz, Kornelia Waszak, Adriana Kapczuk, Mirosław Truskowski, Hala Widowiskowo – Sportowa, Rada Rodziców przy Przedszkolu Publicznym w Czaplinku.  Organizatorzy serdecznie dziękują wszystkim sponsorom.

Poziom występów dziecięcych z roku na rok jest coraz wyższy, co bardzo cieszy Sponsorów i Organizatorów.

                                                                         

 

Bożena Lemisz, Anita Michalska, Renata Rylik.

link do zdjęć:

Tue

16

May

2017

Powiatowy Festiwal Piosenki Przedszkolnej w Złocieńcu

 

,,Rozśpiewane przedszkolaki! ”– V Jubileuszowy Powiatowy Festiwal Piosenki Przedszkolnej w Złocieńcu.

 

 W dniu 16.05.2017r. w Złocienieckim Ośrodku Kultury odbył się  V Jubileuszowy Powiatowy Festiwal Piosenki Przedszkolnej. W przesłuchaniach wzięło udział około 120 dzieci z powiatu drawskiego, w tym 18 zespołów i 21 solistów. Uczestnikami tego niezwykłego muzycznego wydarzenia były dzieci w wieku od 3 do 6 lat. Nad przebiegiem festiwalu czuwało jury w składzie: Tomasz Kucharski, Tomasz Różycki i Romuald Półtorak.  
Jury postanowiło przyznać dzieciom z naszego przedszkola nagrody w kategoriach:
* 3-4 latki soliści  
I MIEJSCE dla Julii Suska z grupy ,,Jeżyki’’;
* 3-4 latki zespoły wokalne     
II MIEJSCE  dla Zespołu z grupy „Jeżyki”;   
* 5-6 latki soliści  
WYRÓŻNIENIE – dla Weroniki Paczos z grupy ,,Smerfy’’;
 * GRAND PRIX dla Zespołu „Smerfy” - za chwytające, za serce wykonanie piosenki pt. „Z mamą, tatą zawsze jest lato”;    
Wszystkim młodym wykonawcom oraz nauczycielkom, pani Urszuli Jeruzalskiej i Renacie Rylik gratulujemy sukcesu. Głęboko wierzymy, że zaszczepiona w dzieciach miłość do muzyki – będzie w przyszłości owocować kolejnymi osiągnięciami będąc przy tym źródłem ich radości i spełnienia, bo:  „Szczęśliwi ci, którzy mają w sercu muzykę i uśmiech na ustach.” (Franz Schubert)

 

                                                                                                                      

Renata Rylik, Teresa Młodzik

link do zdjęć:

Fri

28

Apr

2017

Konkurs Ekologiczny

W naszym przedszkolu wiele uwagi poświęca się obszarom związanym z przyrodą. Rozszerzanie tej świadomości wśród dzieci jest bardzo ważne, gdyż przedszkolaki wykazują duże zainteresowanie otaczającym je światem. W dniach 27 i 28 kwietnia 2017r. odbył się konkurs ekologiczny pn.: „Z ekologią na ty…”. W konkursie wzięło udział 6 grup; 5 i 6 latki oraz grupa starszaków z Broczyna. Prowadząca - Paulina Kępińska przedstawiła wyniki   przeprowadzonego w kwietniu konkursu „Listy do Ziemi”. Najwięcej głosów  uzyskały prace dzieci z grupy „Koziołki” – 26, ale wszystkie grupy wykazały się różnorodnością twórczości plastycznej. W trakcie trwania konkursu, podczas prowadzonych konkurencji panowała rywalizacja ale i radość ze wspólnej zabawy. Dzieci wykorzystywały swoją wiedzę podczas wielu zadań.  Za prawidłowy przebieg konkursu odpowiedzialne było jury w składzie: Teresa Młodzik – wicedyrektor przedszkola, Katarzyna Trzcińska –  pracownik Urzędu Miejskiego w Czaplinku oraz rodzice, którzy czuwali nad prawidłowym przebiegiem każdego zadania. Punktem kulminacyjnym było ogłoszenie wyników i rozdanie nagród. Każda grupa wykazała się szeroką wiedzą, dlatego też jury przyznało wszystkim I miejsce. Uczestnicy dostali nagrody rzeczowe w postaci gier edukacyjnych oraz zestawów plastycznych, dyplomy oraz słodycze. Głównymi sponsorami nagród był Urząd Miejski w Czaplinku oraz Nadleśnictwo Czaplinek. W trakcie spotkania panowała atmosfera zabawy, która pozwoliła zaprezentować swoją wiedzę o otaczającym środowisku i umiejętności wykorzystania jej w praktyce.  

 

Justyna Piętosa

Teresa Młodzik 

link do zdjęć:

Fri

21

Apr

2017

Dzień Ziemi

link do zdjęć:

Thu

23

Mar

2017

Szukanie Wiosny w lesie

Promyki wiosennego słońca nieśmiało pieszczą ziemię. Nabrzmiałe pąki na drzewach czekają na ciepły deszcz aby wystrzelić listkami. Na trawnikach nieśmiało pojawiają się pierwsze stokrotki. W ogrodach i na trawnikach krokusy pysznią się w całej okazałości żółcią i fioletem.

- A co słychać wiosną w lesie? Aby się przekonać przedszkolaki pojechały na wycieczkę w miejsce edukacji leśnej „Hubertówka – Zofiówka” w Kołomącie. Szukając oznak wiosny dostrzegały wiele elementów budowy i struktury lasu. Znalazły także pierwsze zielone trawki i roślinki. Najważniejsze jednak było to, że każda grupa znalazła swoją Panią Wiosnę, z którą wróciła do przedszkola.

Z wycieczki dzieci wróciły radosne, rozbudzone zainteresowaniem przyrodą z przekonaniem, że należy się przyrodzie uważnie przyglądać.

Przyroda stanowi bowiem najłatwiej dostępne i niewyczerpane źródło przeżyć, wiedzy, działania i radości.

 

Wycieczka została sfinansowana z funduszy Rady Rodziców.

 

 

Zespół ds. Promocji Przedszkola

Tue

21

Mar

2017

Powitanie Wiosny

21 marca 2017 roku – w pierwszy dzień wiosny przedszkolaki z Przedszkola Publicznego w Czaplinku spotkały się na wspólnej uroczystości w holu przedszkolnym. Dzieci kolorowe jak wiosenne kwiaty wysłuchały pożegnalnego listu od Pani Zimy, która nie mogła przybyć aby się pożegnać,  bo była już w drodze na drugą półkulę. Pojawiła się za to Pani Wiosna – w pięknej kolorowej sukni. W kapeluszu i koszem kwiatów. Zaśpiewała dzieciom piosenkę i zaprosiła do wspólnego tańca przy utworze „Wiosna” z cyklu „Cztery pory roku” A. Vivaldiego.

„Ruszamy gromadą, wesołym pochodem

Niesiemy Marzannę nad zieloną wodę…”

 

Po części artystycznej wszystkie grupy ruszyły barwnym korowodem nad Jezioro Czaplino aby zgodnie z tradycją ludową dokonać obrzędowego spalenia  marzanny. Tym akcentem na dobre pożegnaliśmy zimę.

 

Iwona Mierzejewska

Urszula Jeruzalska 

Jolanta Mazur

 

Thu

16

Mar

2017

Dzieci zwiedzają firmę B.S.Sp. z o.o.

16 marca 2017r. grupa Rybki i Motylki zwiedzały zakład produkujący wyroby z tworzyw sztucznych – B.S. Sp. z o.o. dzieci zwiedziły halę produkcyjną i poznały cykl powstawania wiaderek. Pan Leszek Szymukowicz oprowadzał grupę po zakładzie i przedstawiał technologię produkcji. Na koniec dzieci otrzymały niespodzianki – kolorowe kaczuszki i pojemniki na klocki. Wycieczka była bardzo interesująca. Dzieci zadowolone wróciły do przedszkola.

 

 

J. Piętosa

Fri

10

Mar

2017

Smerfy w Starym Drawsku

Fri

03

Mar

2017

VI Bieg Uliczny

Thu

02

Mar

2017

Smerfy w Izbie Muzealnej, Urzędzie Miejskim i na Poczcie

Tue

28

Feb

2017

Misie

Thu

09

Feb

2017

Międzynarodowy Dzień Pizzy w przedszkolu

9 lutego w naszym przedszkolu obchodziliśmy Międzynarodowy Dzień Pizzy. Nie mogliśmy pominąć takiego święta, gdyż przysmak ten pochodzący z Włoch jest ulubionym daniem dzieci i dorosłych. Smakuje wyjątkowo zwłaszcza wtedy, gdy można  go własnoręcznie przygotować i ułożyć na  nim tylko to, co lubimy. Dzieci z grupy „Motylki” pod bacznym okiem  pani Bożeny Lemisz, Renaty Suska i Jolanty Król mogły własnoręcznie i samodzielnie przyrządzić pizzę. Na początku  obserwowały w jaki sposób i z jakich składników powstaje ciasto na pizzę, następnie na talerzykach przygotowały ulubione składniki. Gdy każde dziecko otrzymało swój kawałek ciasta z wielką ochotą przystąpiły do pracy. Wałkowały placki, smarowały sosem pomidorowym, układały ulubione składniki na drożdżowym spodzie, na koniec wszystko posypywały serem i cierpliwie czekały.. na upieczenie się pizzy...

W czasie oczekiwania na konsumpcję  dzieci  poznały ciekawą historię pizzy, angielskie nazwy podstawowych składników oraz miały okazję spróbować różnych smaków. Warsztatom kulinarnym towarzyszyły zabawy przy muzyce. Czas oczekiwania na potrawę minął szybko i przyjemnie.

Zwieńczeniem dnia był wspólny posiłek. Dzieciom bardzo smakowała pizza, którą same przyrządziły.

 

Renata Suska

 

 

Thu

02

Feb

2017

Pokaz Ratownictwa Wodnego

link do zdjęć:

Wed

01

Feb

2017

Przegląd Kolęd i Pastorałek w Szkole Podstawowej

Tue

31

Jan

2017

Bal Karnawałowy w przedszkolu

linki do zdjęć:

 

30.01.2017 - grupy młodsze

31.01.2017 - grupy starsze

Sat

28

Jan

2017

Smerfy podczas WOŚP w Czaplinku

Dziękujemy serdecznie za udostępnienie filmu panu Andrzejowi Krella. 

Fri

27

Jan

2017

Koziołki - Dzień Babci i Dziadka

„Za dobroć, miłość, troskę o wnuki

ogromne dzięki składamy

Jakie by było bez babci życie

Cieszymy się , że Cię mamy”

 

21 stycznia każdego roku wszystkie babcie obchodzą swoje święto, a 22 stycznia dziadkowie. Babcia i Dziadek to bardzo ważne osoby w życiu każdego dziecka i jego rodziny.  

W tym roku w naszym przedszkolu uroczystości z okazji Dnia Babci i Dziadka odbywały się w dniach 20 – 24 stycznia 2017 roku. Poszczególne grupy prezentowały program artystyczny – tańce, wiersze, piosenki. Zapraszały dziadków do wspólnej zabawy. Potem były życzenia, „Sto lat” i upominki dla miłych gości. Gościom towarzyszyły radość, uśmiech oraz łzy wzruszenia.       
Dziadkowie z dumą patrzyli na swoje wnuczęta, które włożyły tak wiele wysiłku prezentując wiersz lub piosenkę oraz wykonując upominek. 

  

Mamy nadzieję, że ten dzień na długo pozostanie w pamięci zarówno dzieci jak i dziadków!

 

 

Iwona Mierzejewska 

link do zdjęć:

Thu

26

Jan

2017

Jasełka Smerfów dla Młodzieżowego Ośrodka Wychowawczego i pań z Biblioteki

link do zdjęć:

Tue

24

Jan

2017

Rybki - Dzień Babci i Dziadka

„Za dobroć, miłość, troskę o wnuki

ogromne dzięki składamy

Jakie by było bez babci życie

Cieszymy się , że Cię mamy”

 

21 stycznia każdego roku wszystkie babcie obchodzą swoje święto, a 22 stycznia dziadkowie. Babcia i Dziadek to bardzo ważne osoby w życiu każdego dziecka i jego rodziny.  

W tym roku w naszym przedszkolu uroczystości z okazji Dnia Babci i Dziadka odbywały się w dniach 20 – 24 stycznia 2017 roku. Poszczególne grupy prezentowały program artystyczny – tańce, wiersze, piosenki. Zapraszały dziadków do wspólnej zabawy. Potem były życzenia, „Sto lat” i upominki dla miłych gości. Gościom towarzyszyły radość, uśmiech oraz łzy wzruszenia.       
Dziadkowie z dumą patrzyli na swoje wnuczęta, które włożyły tak wiele wysiłku prezentując wiersz lub piosenkę oraz wykonując upominek. 

  

Mamy nadzieję, że ten dzień na długo pozostanie w pamięci zarówno dzieci jak i dziadków!

 

 

Iwona Mierzejewska 

link do zdjęć:

Mon

23

Jan

2017

Jeżyki - Dzień Babci i Dziadka

„Za dobroć, miłość, troskę o wnuki

ogromne dzięki składamy

Jakie by było bez babci życie

Cieszymy się , że Cię mamy”

 

21 stycznia każdego roku wszystkie babcie obchodzą swoje święto, a 22 stycznia dziadkowie. Babcia i Dziadek to bardzo ważne osoby w życiu każdego dziecka i jego rodziny.  

W tym roku w naszym przedszkolu uroczystości z okazji Dnia Babci i Dziadka odbywały się w dniach 20 – 24 stycznia 2017 roku. Poszczególne grupy prezentowały program artystyczny – tańce, wiersze, piosenki. Zapraszały dziadków do wspólnej zabawy. Potem były życzenia, „Sto lat” i upominki dla miłych gości. Gościom towarzyszyły radość, uśmiech oraz łzy wzruszenia.       
Dziadkowie z dumą patrzyli na swoje wnuczęta, które włożyły tak wiele wysiłku prezentując wiersz lub piosenkę oraz wykonując upominek. 

  

Mamy nadzieję, że ten dzień na długo pozostanie w pamięci zarówno dzieci jak i dziadków!

 

 

Iwona Mierzejewska 

link do zdjęć:

Mon

23

Jan

2017

Słoneczka - Dzień Babci i Dziadka

„Za dobroć, miłość, troskę o wnuki

ogromne dzięki składamy

Jakie by było bez babci życie

Cieszymy się , że Cię mamy”

 

21 stycznia każdego roku wszystkie babcie obchodzą swoje święto, a 22 stycznia dziadkowie. Babcia i Dziadek to bardzo ważne osoby w życiu każdego dziecka i jego rodziny.  

W tym roku w naszym przedszkolu uroczystości z okazji Dnia Babci i Dziadka odbywały się w dniach 20 – 24 stycznia 2017 roku. Poszczególne grupy prezentowały program artystyczny – tańce, wiersze, piosenki. Zapraszały dziadków do wspólnej zabawy. Potem były życzenia, „Sto lat” i upominki dla miłych gości. Gościom towarzyszyły radość, uśmiech oraz łzy wzruszenia.       
Dziadkowie z dumą patrzyli na swoje wnuczęta, które włożyły tak wiele wysiłku prezentując wiersz lub piosenkę oraz wykonując upominek. 

  

Mamy nadzieję, że ten dzień na długo pozostanie w pamięci zarówno dzieci jak i dziadków!

 

 

Iwona Mierzejewska 

link do zdjęć:

Fri

20

Jan

2017

Biedronki - Dzień Babci i Dziadka

„Za dobroć, miłość, troskę o wnuki

ogromne dzięki składamy

Jakie by było bez babci życie

Cieszymy się , że Cię mamy”

 

21 stycznia każdego roku wszystkie babcie obchodzą swoje święto, a 22 stycznia dziadkowie. Babcia i Dziadek to bardzo ważne osoby w życiu każdego dziecka i jego rodziny.  

W tym roku w naszym przedszkolu uroczystości z okazji Dnia Babci i Dziadka odbywały się w dniach 20 – 24 stycznia 2017 roku. Poszczególne grupy prezentowały program artystyczny – tańce, wiersze, piosenki. Zapraszały dziadków do wspólnej zabawy. Potem były życzenia, „Sto lat” i upominki dla miłych gości. Gościom towarzyszyły radość, uśmiech oraz łzy wzruszenia.       
Dziadkowie z dumą patrzyli na swoje wnuczęta, które włożyły tak wiele wysiłku prezentując wiersz lub piosenkę oraz wykonując upominek. 

  

Mamy nadzieję, że ten dzień na długo pozostanie w pamięci zarówno dzieci jak i dziadków!

 

 

Iwona Mierzejewska 

link do zdjęć:

Fri

20

Jan

2017

Pszczółki - Dzień Babci i Dziadka

„Za dobroć, miłość, troskę o wnuki

ogromne dzięki składamy

Jakie by było bez babci życie

Cieszymy się , że Cię mamy”

 

21 stycznia każdego roku wszystkie babcie obchodzą swoje święto, a 22 stycznia dziadkowie. Babcia i Dziadek to bardzo ważne osoby w życiu każdego dziecka i jego rodziny.  

W tym roku w naszym przedszkolu uroczystości z okazji Dnia Babci i Dziadka odbywały się w dniach 20 – 24 stycznia 2017 roku. Poszczególne grupy prezentowały program artystyczny – tańce, wiersze, piosenki. Zapraszały dziadków do wspólnej zabawy. Potem były życzenia, „Sto lat” i upominki dla miłych gości. Gościom towarzyszyły radość, uśmiech oraz łzy wzruszenia.       
Dziadkowie z dumą patrzyli na swoje wnuczęta, które włożyły tak wiele wysiłku prezentując wiersz lub piosenkę oraz wykonując upominek. 

  

Mamy nadzieję, że ten dzień na długo pozostanie w pamięci zarówno dzieci jak i dziadków!

 

 

Iwona Mierzejewska 

tu link do zdjęć:

 

Linki do filmów autorstwa pani Magdaleny Woźniak:

 

część 1

część 2

 

Dziękujemy za udostępnienie.

Fri

20

Jan

2017

Smerfy - Dzień Babci i Dziadka

„Za dobroć, miłość, troskę o wnuki

ogromne dzięki składamy

Jakie by było bez babci życie

Cieszymy się , że Cię mamy”

 

21 stycznia każdego roku wszystkie babcie obchodzą swoje święto, a 22 stycznia dziadkowie. Babcia i Dziadek to bardzo ważne osoby w życiu każdego dziecka i jego rodziny.  

W tym roku w naszym przedszkolu uroczystości z okazji Dnia Babci i Dziadka odbywały się w dniach 20 – 24 stycznia 2017 roku. Poszczególne grupy prezentowały program artystyczny – tańce, wiersze, piosenki. Zapraszały dziadków do wspólnej zabawy. Potem były życzenia, „Sto lat” i upominki dla miłych gości. Gościom towarzyszyły radość, uśmiech oraz łzy wzruszenia.       
Dziadkowie z dumą patrzyli na swoje wnuczęta, które włożyły tak wiele wysiłku prezentując wiersz lub piosenkę oraz wykonując upominek. 

  

Mamy nadzieję, że ten dzień na długo pozostanie w pamięci zarówno dzieci jak i dziadków!

 

 

Iwona Mierzejewska 

link do zdjęć:

link do filmu nagranego przez tatę Jaśminki:

Fri

20

Jan

2017

Motylki - Dzień Babci i Dziadka

„Za dobroć, miłość, troskę o wnuki

ogromne dzięki składamy

Jakie by było bez babci życie

Cieszymy się , że Cię mamy”

 

21 stycznia każdego roku wszystkie babcie obchodzą swoje święto, a 22 stycznia dziadkowie. Babcia i Dziadek to bardzo ważne osoby w życiu każdego dziecka i jego rodziny.  

W tym roku w naszym przedszkolu uroczystości z okazji Dnia Babci i Dziadka odbywały się w dniach 20 – 24 stycznia 2017 roku. Poszczególne grupy prezentowały program artystyczny – tańce, wiersze, piosenki. Zapraszały dziadków do wspólnej zabawy. Potem były życzenia, „Sto lat” i upominki dla miłych gości. Gościom towarzyszyły radość, uśmiech oraz łzy wzruszenia.       
Dziadkowie z dumą patrzyli na swoje wnuczęta, które włożyły tak wiele wysiłku prezentując wiersz lub piosenkę oraz wykonując upominek. 

  

Mamy nadzieję, że ten dzień na długo pozostanie w pamięci zarówno dzieci jak i dziadków!

 

 

Iwona Mierzejewska 

link do zdjęć:

Thu

19

Jan

2017

Przegląd Kolęd i Pastorałek

„HEJ KOLĘDA, KOLĘDA…”

 

W dniu 19 stycznia 2017 roku w naszym przedszkolu odbył się Przegląd kolęd, pastorałek i piosenek bożonarodzeniowych pod hasłem „Hej Kolęda, Kolęda…”

W przeglądzie udział wzięły dzieci z wszystkich grup wiekowych z placówki przy ul. Grunwaldzkiej, Wałeckiej oraz z Broczyna.

Każda grupa prezentowała jeden utwór.

Występy poszczególnych grup oceniało Jury w składzie:

- Teresa Młodzik – wicedyrektor  Przedszkola Publicznego w Czaplinku

- Jolanta Gąsienica – reprezentant Rady Rodziców

- Paulina Polewacz – reprezentant Rady Rodziców

- Anna Chabowska – reprezentant Rady Rodziców

- Danuta Wątor – katechetka

Jury przy ocenie brało pod uwagę następujące kryteria:

- zgodność z tematem

- dostosowanie do grupy – wieku

- zaangażowanie grupy

- stroje

- instrumenty

- odkrywanie nowych – starych utworów

- wrażenie artystyczne

Wszyscy uczestnicy bardzo się starali i pięknie wykonali swoje utwory.

Jury wyłoniło grupę finalistów, którzy będą reprezentować nasze przedszkole w VI Gminnym Konkursie Kolęd i Pastorałek:

- I miejsce – grupa „Jeżyki” – wychowawca Urszula Jeruzalska

- II miejsce – grupa „Smerfy” – wychowawca Renata Rylik

- III miejsce – grupa „Motylki” – wychowawca Bożena Lemisz

 

Wszystkim uczestnikom gratulujemy wielkiego zaangażowania i odwagi.

Mamy nadzieję,  że impreza tego rodzaju na stałe wpisze się kalendarz przedszkolnych imprez.

 

 

Iwona Mierzejewska  

link do zdjęć:

Tue

17

Jan

2017

Zimowe zabawy Pszczółek

link do zdjęć:

Fri

13

Jan

2017

Jasełka dla rodziców - Motylki, Smerfy i Myszki

link do zdjęć:

Tue

20

Dec

2016

Jasełka i wigilia przedszkolna

link do zdjęć:

Mon

19

Dec

2016

Pszczółki pieką świąteczne pierniczki

link do zdjęć:

Fri

16

Dec

2016

Motylki i Smerfy w Lubnicy

link do zdjęć:

Fri

16

Dec

2016

„JARMARK BOŻONARODZENIOWY” w przedszkolu

W dniach 15-16 grudnia 2016 roku w naszym przedszkolu odbył się kiermasz rozmaitości związanych ze Świętami Bożego Narodzenia.

Nauczyciele, personel pomocniczy i rodzice bardzo się starali aby świąteczne cudeńka były atrakcyjne, kolorowe i błyszczące. Każdy znalazł coś dla siebie.

 

Dziękujemy Rodzicom za wszystkie drobiazgi podarowane na kiermasz, przede wszystkim za wspaniałe ciasta, które były przepyszne!

 

Zespół ds. Promocji Przedszkola

 

 

Thu

15

Dec

2016

Ogrody Sabinu - degustacja soków

link do zdjęć:

Thu

15

Dec

2016

Smerfy zajęcia otwarte dla rodziców

link do zdjęć:

Thu

15

Dec

2016

Pani Hanna Rymar i Pani Eugenia Szastko czytają dzieciom

link do zdjęć:

Wed

14

Dec

2016

Pszczółki pieką świąteczne pierniczki

link do zdjęć:

Wed

07

Dec

2016

Smerfy i Koziołki w MOW-ie w Czaplinku

link do zdjęć:

Tue

06

Dec

2016

Mikołaj w przedszkolu

„Mikołaju, Mikołaju, patrzę w okno, szukam Cię

Bardzo chciałbym Cię zobaczyć i nakarmić renifery twe…” – słowami tej piosenki 6 grudnia 2016 roku dzieci z Przedszkola Publicznego w Czaplinku powitały Mikołaja i jego orszak w progu przedszkola  zapraszając do wspólnej zabawy.  Były tańce, korowody, drobne upominki i pamiątkowe zdjęcia.

Mikołaj bardzo się starał i odwiedził po kolei wszystkie nasze przedszkolne placówki –  przy ul. Grunwaldzkiej, ul. Wałeckiej i w Broczynie.

 

Dziękujemy zespołowi Czaplineckiego Ośrodka Kultury i Burmistrzowi Czaplinka za mikołajkowe odwiedziny i słodkie upominki!

 

 

Zespół ds. Promocji Przedszkola

link do zdjęć:

Mon

05

Dec

2016

„KRAINA LODU” – PRZEDSTAWIENIE TEATRALNE

„Czy miłość i przyjaźń są w stanie pokonać wieczną zimę? –

dzieci z trzech grup z Przedszkola Publicznego w Czaplinku – „Biedronki”, „Motyle” i „Smerfy” na zaproszenie dyrekcji Biblioteki Publicznej w Czaplinku 5 grudnia 2016  obejrzały spektakl teatralny pt. „Kraina Lodu” – wystawiony przez Teatr Fantazja.

           Znane dzieciom postacie – Elza, Anna, Kristoff i Olaf  zabrały dzieci w czarodziejską podróż do mroźnego pałacu na szczycie góry. Po drodze było wiele przygód. Dzieci były włączane w opowieść, służyły aktorom radą i pomocą.

Zabawne gagi i przejęzyczenia powodowały co chwilę salwy śmiechu. Spektakl sprawił dzieciom ogromną radość.

 

Dziękujemy p. Eugenii Szastko – dyrektor Gminnej Biblioteki Publicznej w Czaplinku za zaproszenie na mikołajkowy spektakl!

 

 

Iwona Mierzejewska 

link do zdjęć:

Fri

02

Dec

2016

Słoneczka w bibliotece

tu więcej zdjęć:

Fri

02

Dec

2016

MISIE - Pasowanie na Przedszkolaka

tu więcej zdjęć:

Thu

01

Dec

2016

Jeżyki w bibliotece

tu więcej zdjęć:

Thu

01

Dec

2016

„OD ZIARENKA DO BOCHENKA” – wycieczka do Juchowa

Z czego powstaje chleb, skąd się bierze mleko? – na te pytania szukały odpowiedzi pięciolatki z grup „Biedronki” i „Pszczółki”, które 1 grudnia 2016 roku pojechały do gospodarstwa agroturystycznego „Juchowo Farm” – Fundacja im. Stanisława Karłowskiego w Juchowie.

Wielkość gospodarstwa robi wrażenie. Dzieci widziały ziarna, z których powstają mąki i kasze, mogły ich dotknąć, powąchać, spróbować. Zobaczyły kolejne etapy wypieku chleba, samodzielnie ugniatały ciasto. Ulepiły bałwanka, którego po upieczeniu zabrały do domu. Widziały pomieszczenia, w których przebywają krowy – tych dojnych jest 350 i młodzież – czyli cielaki. Pomagały karmić zwierzęta podsuwając im siano. Widziały kadzie, do których spływa mleko po udoju oraz ogromne silosy, w których przechowywane są zboża.

Na koniec była degustacja pysznego mleka.

Choć pogoda nie sprzyjała wycieczka była bardzo ciekawa i udana!!!

 

Iwona Mierzejewska  

 

 

link do zdjęć:

Fri

25

Nov

2016

Urodziny Pluszowego Misia

Dnia 25 listopada 2016 r. dzieci z Przedszkola Publicznego w Czaplinku obchodziły Światowy Dzień Pluszowego Misia. W uroczystości wzięły udział wszystkie grupy przedszkolne. Przedszkolaki przyniosły z domu swoją ulubioną maskotkę. Były te zupełnie malutkie misie, które nosimy na szczęście w kieszeni i te wielkie, które trudno objąć. Dzieci zaprosiły misie do gimnastyki porannej. Bawiły się z nimi przy  piosenkach „Jadą, jadą misie”, „Niedźwiadek”. W tym wyjątkowym dniu wielką niespodzianką okazał się także tort.  Dzieci uroczyście Jubilatowi odśpiewały 100 lat i złożyły urodzinowe życzenia w formie wierszyków i piosenek; wręczyły prezenty – samodzielnie przygotowane portrety Misia.

J. Piętosa

T. Młodzik

tu więcej zdjęć:

przedszkole w czaplinku

 

PRZEDSZKOLE PUBLICZNE

W CZAPLINKU

ul. Grunwaldzka 5b

78-550 Czaplinek

NIP 2530322540

 

Telefon:

94 375 51 03

 

E-mail:

przedszkole.czaplinek@onet.pl


Numer konta Przedszkola Publicznego:

13 8581 1027 0413 0912 2000 0001

 

Numer konta Rady Rodziców:

32 8581 1027 0404 6604 2000 0001

 

ZAPRASZAMY

od poniedziałku do piątku

w godzinach

od 6.30 do 16.00

Godło Polski
Aktualny czas w Czaplinku:
Herb Czaplinka

W naszym przedszkolu realizowany jest projekt współfinansowany przez Unię Europejską
w ramach

Europejskiego Funduszu Społecznego.

 

Organizator Projektu -  Gmina Czaplinek  w ramach  Regionalnego Programu Operacyjnego Województwa Zachodniopomorskiego na lata 2014-2020.