„W KRAINIE BAŚNI” – XVI FESTYN RODZINNY

Od wielu lat Przedszkole Publiczne w Czaplinku organizuje dużą imprezę dla Mamy, Taty i Dziecka pod wspólnym tytułem – Festyn Rodzinny.

Każda taka impreza odbywa się pod innym hasłem – w tym roku – to spotkanie pt. „W krainie baśni”.

10 czerwca 2017 roku od rana pracownicy przedszkola i rodzice uwijali się jak mrówki przygotowując ogród przedszkolny na przybycie zaproszonych gości.

Punktualnie o godzinie 10.00 rozpoczął się Festyn odśpiewaniem hymnu

pt. „Dzień Rodziny”.

Zebrani mieli okazję obejrzeć i wysłuchać dzieci z grupy „Jeżyki” i „Smerfy”, które zajęły znaczące miejsca w V Jubileuszowym Powiatowym Festiwalu Piosenki Przedszkolnej w Złocieńcu.

Na Festynie, jak co roku przygotowanych było mnóstwo atrakcji – dmuchane zamki, stoisko sportowe, wypożyczalnia strojów bajkowych, malowanie twarzy, kącik teatralny, muzyczny i plastyczny oraz eksperymenty i ciekawostki. Było stoisko ze zdrową żywnością i degustacja smakowitych musów, i koktajli. Była mini loteria „Książeczki – zabaweczki” oraz po raz pierwszy w naszym przedszkolu  mogliśmy podziwiać sokoły – przepiękne ptaki, „pracujące” na lotniskach.

Była cukrowa wata, lody, grochówka i pieczone kiełbaski oraz przepyszne ciasta upieczone przez rodziców naszych dzieci. Dla dorosłych – kawa i herbata, dla wszystkich – woda mineralna.

Choć dzień zapowiadał się deszczowo, wkrótce wiatr rozgonił chmury, wyjrzało słonko i zabawa była znakomita.

Dziękujemy wszystkim osobom, którzy  zaangażowali się  w przygotowanie festynu.

Iwona Mierzejewska