Międzynarodowy Dzień Pizzy w przedszkolu

9 lutego w naszym przedszkolu obchodziliśmy Międzynarodowy Dzień Pizzy. Nie mogliśmy pominąć takiego święta, gdyż przysmak ten pochodzący z Włoch jest ulubionym daniem dzieci i dorosłych. Smakuje wyjątkowo zwłaszcza wtedy, gdy można  go własnoręcznie przygotować i ułożyć na  nim tylko to, co lubimy. Dzieci z grupy „Motylki” pod bacznym okiem  pani Bożeny Lemisz, Renaty Suska i Jolanty Król mogły własnoręcznie i samodzielnie przyrządzić pizzę. Na początku  obserwowały w jaki sposób i z jakich składników powstaje ciasto na pizzę, następnie na talerzykach przygotowały ulubione składniki. Gdy każde dziecko otrzymało swój kawałek ciasta z wielką ochotą przystąpiły do pracy. Wałkowały placki, smarowały sosem pomidorowym, układały ulubione składniki na drożdżowym spodzie, na koniec wszystko posypywały serem i cierpliwie czekały.. na upieczenie się pizzy...

W czasie oczekiwania na konsumpcję  dzieci  poznały ciekawą historię pizzy, angielskie nazwy podstawowych składników oraz miały okazję spróbować różnych smaków. Warsztatom kulinarnym towarzyszyły zabawy przy muzyce. Czas oczekiwania na potrawę minął szybko i przyjemnie.

Zwieńczeniem dnia był wspólny posiłek. Dzieciom bardzo smakowała pizza, którą same przyrządziły.

Renata Suska