„PROMYK NADZIEI W SMUTNEJ CODZIENNOŚCI”

Zwierzęta. Duże i małe, ładne i brzydkie, egzotyczne i krajowe, gospodarskie, domowe. Można długo wymieniać, klasyfikując według różnych cech.

Towarzyszą człowiekowi od zarania dziejów, jak na przykład pies czy kot.

 

4 października – z okazji Światowego Dnia Zwierząt dzieci z grup „Motylki”, „Pszczółki”, „Biedronki” i „Rybki” wzięły udział w spotkaniu z Panią Magdą Urlich i jej psem w ogrodzie przedszkolnym. Mogły go dotknąć i pogłaskać. Wysłuchały piosenki pt. „Ja i mój pies” w wykonaniu Pani Magdy oraz dowiedziały się wielu ciekawostek dotyczących zwierzaków domowych.

 

Nie wszystkie jednak zwierzęta są kochane i zadbane. Niektóre z różnych powodów nie mają swoich domów i przebywają w schroniskach.

 

Gdy dni stają się coraz krótsze, jest chłodno, szaro i mgliście – poruszeni niedolą bezdomnych i bezpańskich zwierząt w odruchu współczucia organizujemy zbiórki karmy i innych przedmiotów przydatnych w schronisku z okazji Światowego Dnia Zwierząt.

Nasze Przedszkole od lat uczestniczy w takich akcjach i przekazuje zebrane dary do Przytuliska dla bezpańskich zwierząt prowadzonego przez Panią Annę Dziobek w Pławnie.

 

Dnia 11 i 12 października 2016 roku dzieci z grup: „Jeżyki”, „Rybki”, „Biedronki”, „Motylki”, Pszczółki”, Koziołki”, „Smerfy” i „Sowy” odwiedziły Przytulisko w Pławnie i osobiście przekazały zebrane dary. Podczas pobytu w Przytulisku dzieci miały okazję dotknąć i pogłaskać koty i psy. Pokazał się też oswojony dzik – o imieniu Edek. Dzieci były pod wielkim wrażeniem widząc z bliska prawdziwego dzika.

 

W tym roku zebraliśmy wyjątkowo dużo karmy oraz koce, miski i zabawki.

 

Serdecznie dziękujemy Rodzicom za zaangażowanie w naszą akcję!!!

 

Ponieważ współczucie w stosunku do zwierząt jest tak nierozerwalnie związane z dobrocią charakteru, można zaufać poglądowi, że jeśli ktoś jest okrutny wobec zwierząt, to nie może to być dobry człowiek (A.Schopenhauer)

 

 

Organizatorki:

 

Iwona Mierzejewska

Urszula Jeruzalska

Bożena Lemisz

 

 

link do zdjęć:

 

PRZEDSZKOLE PUBLICZNE

W CZAPLINKU

ul. Grunwaldzka 5b

78-550 Czaplinek

NIP 2530322540

 

Telefon:

94 375 51 03

 

E-mail:

przedszkole.czaplinek@onet.pl


Numer konta Przedszkola Publicznego:

13 8581 1027 0413 0912 2000 0001

 

Numer konta Rady Rodziców:

32 8581 1027 0404 6604 2000 0001

 

ZAPRASZAMY

od poniedziałku do piątku

w godzinach

od 6.30 do 16.00

Godło Polski
Aktualny czas w Czaplinku:
Herb Czaplinka