Bajkowe spotkanie - Czerwony Kapturek

Któż z nas nie zna bajki pt. „Czerwony Kapturek”? Opowieści o małej dziewczynce, której imienia nikt nie pamiętał, bo od podarowanej jej przez mamę czerwonej pelerynki wszyscy zwali ją „Czerwonym Kapturkiem”. Pamiętają ją pewnie najstarsi górale i najmłodsze dzieci.

W środę 4 listopada 2015 roku przedszkolaki z grup – „Pszczółki”, „Biedronki”, „Motylki”, „Misie” i „Sowy” obejrzały spektakl w wykonaniu artystów Narodowego Teatru Edukacji z Wrocławia, który miał miejsce w sali kinowej Złocienieckiego Ośrodka Kultury. Profesjonalna scena, doskonali aktorzy, świetna scenografia stworzyły poczucie pobytu w prawdziwym teatrze. Wartka akcja przeplatana skocznymi piosenkami  powodowała,

że dzieci doskonale się bawiły. Z prawdziwą radością uczestniczyły w spektaklu, żywo reagując na opowieści pana Muchomora, pełniącego rolę gospodarza i narratora, psoty i śmieszki Wiewiórek, z którymi można było zagrać „w pomidora” oraz całą akcję od wyjścia Czerwonego Kapturka z domu, aż do chwili, gdy Wilk niezdara na żądanie Gajowego zwrócił Babcię i dziewczynkę.

Jak to zwykle w bajkach bywa, najważniejszy jest morał.

PAMIĘTAJMY! Nie wolno zbaczać z drogi, rozmawiać z nieznajomymi, a tym bardziej wpuszczać ich do domu i zawsze trzeba słuchać dorosłych.

Wyjazd i spektakl sfinansowano z funduszy Rady Rodziców.

Iwona Mierzejewska

Urszula Jeruzalska