Konkurs ekologiczny pt. „Z ekologią na ty…”

W naszym przedszkolu wiele uwagi poświęca się obszarom związanym z przyrodą. Rozszerzanie tej świadomości wśród dzieci jest bardzo ważne, gdyż przedszkolaki wykazują duże zainteresowanie otaczającym je światem. W dniu 28  kwietnia w przedszkolu odbył się konkurs ekologiczny „Z ekologią na ty…”. W konkursie wzięły udział 5 i 6 – latki oraz grupa starszaków z Broczyna. Rozpoczęciem konkursu była prezentacja mody ekologicznej, którą rozpoczęły zaproszone uczennice z Gimnazjum w Czaplinku. Każda grupa wykazała się zadziwiającą pomysłowością. Stroje wykonane były z różnych materiałów: gazety, worki, butelki itp. Drużyny dopingowane były okrzykami przygotowanymi przez każdą grupę. Dzieci wykorzystywały swoją wiedzę ekologiczną podczas licznych zadań, konkurencji, gier zręcznościowych. W trakcie konkursu panowała zgodna rywalizacja i radość ze wspólnej zabawy.  
Za prawidłowy przebieg konkursu odpowiedzialne było jury w składzie: Aleksandra Łataś- przedstawiciel Rady Rodziców, Monika Sapińska – Inspektor ds. ochrony środowiska w Urzędzie Miejskim w Czaplinku, Małgorzata Butkiewicz – Specjalista Służby Leśnej ds. edukacji i udostępniania lasu w Nadleśnictwie Czaplinek, Małgorzata Grudziecka – nauczycielka Gimnazjum w Czaplinku. Punktem kulminacyjny konkursu było ogłoszenie wyników i zdobycie nagród. Każda grupa wykazała się wiedzą i umiejętnościami związanymi z ekologią, dlatego też jury przyznało wszystkim grupom I miejsce. Uczestnicy  zostali nagrodzeni kolorowankami, kredkami, słodyczami oraz nagrodami głównymi dla całego przedszkola. Zestaw instrumentów muzycznych i gry edukacyjne ufundował Burmistrz Czaplinka oraz bon w wysokości 300 złotych przekazał pan Nadleśniczy Nadleśnictwa Czaplinek z przeznaczeniem na zakup zwierzątek edukacyjnych dla każdej grupy. W trakcie całego spotkania panowała miła, serdeczna atmosfera, która sprzyjała zabawie z ekologią. 

Konkurs przygotowały: Justyna  Piętosa, Monika Granat.


Justyna Piętosa

tu więcej zdjęć:

 

PRZEDSZKOLE PUBLICZNE

W CZAPLINKU

ul. Grunwaldzka 5b

78-550 Czaplinek

NIP 2530322540

 

Telefon:

94 375 51 03

 

E-mail:

przedszkole.czaplinek@onet.pl


Numer konta Przedszkola Publicznego:

13 8581 1027 0413 0912 2000 0001

 

Numer konta Rady Rodziców:

32 8581 1027 0404 6604 2000 0001

 

ZAPRASZAMY

od poniedziałku do piątku

w godzinach

od 6.30 do 16.00

Godło Polski
Aktualny czas w Czaplinku:
Herb Czaplinka

W naszym przedszkolu realizowany jest projekt współfinansowany przez Unię Europejską
w ramach

Europejskiego Funduszu Społecznego.

 

Organizator Projektu -  Gmina Czaplinek  w ramach  Regionalnego Programu Operacyjnego Województwa Zachodniopomorskiego na lata 2014-2020.