Królowa Śniegu w CZOKu

W Czaplineckim Ośrodku Kultury odbyło się przedstawienie teatralne na motywach baśni H.Ch. Andersena „Królowa Śniegu”. To mądra opowieść o sile przyjaźni, miłości i dobra. Sztukę przygotowały dzieci z Przedszkola Publicznego w Czaplinku, które na zajęciach  koła teatralnego i tanecznego ćwiczyły ruch sceniczny, wyrażanie i ekspresję uczuć  oraz dykcję. Starszaki długo przygotowywały się do przedstawienia i z niecierpliwością oczekiwały wystąpienia na prawdziwej scenie. Dnia 11 marca o godz. 9.30 podniosła się kurtyna. Mali aktorzy mogli popisać się swoimi umiejętnościami. Wspaniałe stroje, oprawa sceniczna i piękna muzyka sprawiły, że widowisko zamieniło się w krainę baśni. Sztuka była o tyle wymagająca, że teksty głównych postaci były niełatwe i długie, akcja zmieniała się błyskawicznie, a 31 osobowa grupa aktorów musiała pilnie śledzić przebieg scenicznych wydarzeń i w odpowiednim momencie wcielić się w powierzoną rolę. Dzieci, które mają zaledwie pięć, sześć lat poradziły sobie wyśmienicie! Występy nagrodzono gromkimi brawami, a rodzice w podziękowaniu przygotowali dla nich słodki poczęstunek.

Organizatorkami przedstawienia były :

-  Agnieszka Kwiatkowska, prowadząca koło teatralne;

-  Joanna Brożek, prowadząca koło taneczne.

Obsada aktorska:

Kay – Piotr Zborowski

Gerda – Iga Danielewska

Królowa Śniegu – Amelia Sapińska

Książę – Wiktor Jabłoński

Księżniczka – Hania Bujnowska

Ren – Adaś Rogowski

Wrona – Ola Strzałkowska

Gołębie – Paulina Biegajło, Hania Groździej

Rozbójnicy – Zuzia Wilczyńska, Zosia Szpak, Szymon Lisiecki, Ola Skrzypiec, Hania Przegalińska, Tomek Albin, Adaś Rogowski, Zosia Szurgot, Tymek Rumak, Oliwia Suska, Michał Garczarek, Dominika Lalińska

Kwiaty – Tymek Rumak, Filip Podstawski, Paulina Biegajło, Maja Kuzio, Hania Tomczak, Amelia Sapińska, Zosia Szurgot, Zosia Kapczuk, Iga Danielewksa

Dziadek – Tymek Rumak