Pasowanie na Przedszkolaka w grupie Biedronek

Grudzień. Wokół gwar przygotowań do Świąt Bożego Narodzenia.

W Przedszkolu Publicznym w Czaplinku także świątecznie – na gazetkach Święty Mikołaj, żarzą się pięknie udekorowane choinki, lśnią gwiazdki, śnieżynki, słychać cichy głos kolęd.

Ale jedna z najmłodszych grup przedszkolnych – trzylatki z grupy „Biedronki” nie myśli jeszcze o świętach – szykuje się do ważnej uroczystości Pasowania na Przedszkolaka.

12 grudnia 2014 roku w pięknie przygotowanej scenerii holu przedszkolnego  „Biedronki” piosenką pt: „Na powitanie” witają rodziców i zaproszonych gości: Wiceburmistrza Czaplinka – pana Zbigniewa Dudora, Inspektor Oświaty – panią Barbarę Dąbrowską – Łątkowską, Dyrekcję Przedszkola – pana Stanisława Nowickiego i panią Teresę Młodzik,

Są przemowy, życzenia ale i tak w tym dniu najważniejsze są przedszkolaki. To ich pierwsze  występy przed tak licznie zgromadzoną publicznością.

Dzieci spisały się znakomicie recytowały wierszyki, śpiewały, tańczyły, grały na instrumentach perkusyjnych. A jak pięknie się prezentowały! Na zakończenie programu złożyły uroczyste Przyrzeczenie:


„My biedronki przyrzekamy:

być od dziś przedszkolakami

nie grymasić i nie szlochać

zawsze swoje Panie kochać

grzecznie bawić się i fikać

i w mig zjadać z talerzyka

nauczymy się dziękować

i porządnie się zachować

od dziś zawsze być zuchami

i dobrymi kolegami”


Pan Dyrektor dokonał uroczystego Pasowania na Przedszkolaka wielką czerwoną kredką. Pani dyrektor wręczyła dzieciom drobne upominki i prezent dla grupy zakupiony z funduszy Rady Rodziców. Dzieci otrzymały także pamiątkowe dyplomy i czekolady na tę okoliczność. Oklaskom nie było końca. Wzruszeni rodzice, ku swemu zaskoczeniu także zostali wywołani „do tablicy”. Złożyli uroczyste Ślubowanie: obiecali, „że będą najlepszymi rodzicami na świecie, zawsze będą mądrze kochać swoje dzieci i wskazywać im najlepsze drogi.”

Na zakończenie głos zabrał Wiceburmistrz gratulując rodzicom tak wspaniałych dzieci, złożył wszystkim życzenia świąteczne i na ręce wychowawczyni – Iwony Mierzejewskiej wręczył piękny prezent dla dzieci – miniwieżę.


Iwona Mierzejewska

tu więcej zdjęć:

 

PRZEDSZKOLE PUBLICZNE

W CZAPLINKU

ul. Grunwaldzka 5b

78-550 Czaplinek

NIP 2530322540

 

Telefon:

94 375 51 03

 

E-mail:

przedszkole.czaplinek@onet.pl


Numer konta Przedszkola Publicznego:

13 8581 1027 0413 0912 2000 0001

 

Numer konta Rady Rodziców:

32 8581 1027 0404 6604 2000 0001

 

ZAPRASZAMY

od poniedziałku do piątku

w godzinach

od 6.30 do 16.00

Godło Polski
Aktualny czas w Czaplinku:
Herb Czaplinka

W naszym przedszkolu realizowany jest projekt współfinansowany przez Unię Europejską
w ramach

Europejskiego Funduszu Społecznego.

 

Organizator Projektu -  Gmina Czaplinek  w ramach  Regionalnego Programu Operacyjnego Województwa Zachodniopomorskiego na lata 2014-2020.