FESTYN RODZINNY "PIKNIK NA TRAWIE"

W sobotę, 7 czerwca 2014 r. na placu zabaw Przedszkola Publicznego w Czaplinku pod hasłem „Piknik na trawie” odbył się  „XIII Festyn Rodzinny”.  Ideą  festynu  była  wspólna zabawa i aktywnie spędzony czas w gronie rodzinnym. Pracownicy przedszkola wspólnie z Radą Rodziców przygotowali dla dzieci wiele atrakcji. W zabawach i konkursach  mogli brać udział zarówno dzieci jak i dorośli. 

Za wykonanie zadania każdy  otrzymał słodką nagrodę, a dorośli  wygrywali dla dziecka balon, z którego  pan Tomasz Czerwoniec – tata naszej przedszkolanki -  pomagał  zrobić kwiatka lub zwierzątko. Na każdym przygotowanym stanowisku, za wykonanie zadania dzieci otrzymywały pieczątkę. Zebranie przez dziecko przynajmniej pięciu pieczątek, które przystawiane były na ręku dziecka  uprawniało do odebrania nagrody głównej festynu „tablicy - znikopisu”. Ponadto dla bardziej wytrwałych zawodników były: smycze do kluczy, kredki, ołówki, długopisy, opaski i znaczki odblaskowe. 
Dzieci bawiły się na trampolinie, zamku dmuchanym, pokonywały tor przeszkód z piłeczkami, na materacach i z wykorzystaniem różnych przyborów sportowych. Tata lub mama mogli zagrać z dzieckiem w unihokeja lub strzelać gole do prawdziwej bramki.  Było stanowisko artystyczne. Można tu było malować farbami, lepić z plasteliny lub rysować. A kto potrafi i lubi śpiewać mógł zaprezentować swoje umiejętności wokalne biorąc udział w karaoke lub „łamać” język powtarzając trudne zdania. 
Gościnnie swoje stanowisko miła również Gminna Biblioteka Publiczna, która proponowała zagadki, bajki, oglądanie książeczek no i oczywiście nagrody – niespodzianki. Było  malowanie twarzy, przyszywanie guzików i nauka puszczania „ogromnych” baniek. Pogoda była wspaniała więc dla ochłody wszystkie dzieci, które były na festynie, otrzymały lody. Dorośli częstowali się  kawą i herbatą, do której można było dokupić ciastko upieczone przez rodziców. Dla głodnych pan dyrektor upiekł kiełbaski, a panie kucharki ugotowały grochówkę. Dzieci przedszkolne porcję zupy i kiełbaskę mogły zakupić za talon, który otrzymały od swojej pani.  Na festynie każdy znalazł coś dla siebie. 
Integrującym  momentem był wspólnie odśpiewany -  na melodię „Hej sokoły” -  hymn festynu pt. „Zabawa z Rodziną”.  Imprezę uatrakcyjniły występy dziecięcego zespołu tanecznego „KLIF”,  w którym tańczą dzieci z grupy „Muchomorki” pod opieką pani Dzidki Charańczuk, grupa taneczna Top-Toys ze Złocieńca, która pokazała jak się tańczy Hip hop i młodzież w bajkowych  strojach z Liceum Ogólnokształcącego.  Swój program artystyczny zaprezentowały również „Krasnoludki” i „Żabki”. 
Dziękujemy wszystkim uczestnikom festynu za mile spędzony czas . Zapraszamy za rok, aby znów wspólnie bawić się, poznawać, integrować i promować Nasze Przedszkole w środowisku lokalnym.   

Teresa Młodzik

 

 

tu więcej zdjęć:

 

PRZEDSZKOLE PUBLICZNE

W CZAPLINKU

ul. Grunwaldzka 5b

78-550 Czaplinek

NIP 2530322540

 

Telefon:

94 375 51 03

 

E-mail:

przedszkole.czaplinek@onet.pl


Numer konta Przedszkola Publicznego:

13 8581 1027 0413 0912 2000 0001

 

Numer konta Rady Rodziców:

32 8581 1027 0404 6604 2000 0001

 

ZAPRASZAMY

od poniedziałku do piątku

w godzinach

od 6.30 do 16.00

Godło Polski
Aktualny czas w Czaplinku:
Herb Czaplinka

W naszym przedszkolu realizowany jest projekt współfinansowany przez Unię Europejską
w ramach

Europejskiego Funduszu Społecznego.

 

Organizator Projektu -  Gmina Czaplinek  w ramach  Regionalnego Programu Operacyjnego Województwa Zachodniopomorskiego na lata 2014-2020.