Konkurs ekologiczny pt. „Z ekologią na ty…”

W naszym przedszkolu wiele uwagi poświęca się obszarom związanym z przyrodą. Rozszerzanie świadomości dzieci jest bardzo ważne, gdyż przedszkolaki wykazują duże zainteresowanie otaczającym je światem.          
W dniach 28 i 29 kwietnia w przedszkolu odbył się konkurs ekologiczny „Z ekologią na ty…”. W konkursie wzięły udział 5 i 6 – latki oraz grupa starszaków z Broczyna. Rozpoczęciem konkursu była prezentacja prac plastycznych pt. „Rzeźba ekologiczna”. Każda grupa wykazała się zadziwiającą pomysłowością. Były piękne kwiaty z butelek i papieru, kościół, zamek, kartonowe koty oraz butelkowy ekoludek. Drużyny dopingowane były okrzykami przygotowanymi przez każdą grupę. Podczas licznych konkurencji dzieci wykorzystywały swoją wiedzę ekologiczną. Panowała zgodna rywalizacja i radość ze wspólnej zabawy. Za prawidłowy przebieg konkursu odpowiedzialne było jury w składzie: Teresa Młodzik – wicedyrektor Przedszkola Publicznego w Czaplinku, Małgorzata Nowacka – przedstawiciel Urzędu Miejskiego w Czaplinku oraz Małgorzata Brosz – przedstawiciel Nadleśnictwa Czaplinek. Punktem kulminacyjny  konkursu było ogłoszenie wyników i rozdanie nagród. Każda grupa wykazała się dużą wiedzą i umiejętnościami związanymi z ekologią, dlatego też jury przyznało wszystkim grupom I miejsce. Uczestnicy  zostali nagrodzeni kolorowankami, zakładkami, soczkami owocowymi oraz nagrodą główna dla całego przedszkola – maszyną do robienia baniek. Sponsorami nagród był Urząd Miejski w Czaplinku,Nadleśnictwo Czaplinek oraz Rada Rodziców. W trakcie całego spotkania panowała miła, serdeczna atmosfera, która sprzyjała  dobrej zabawie z ekologią.          

 

Organizatorkami konkursu były:

Justyna Piętosa, Monika Granat, Katarzyna Czyszkowska.

tu więcej zdjęć:

 

PRZEDSZKOLE PUBLICZNE

W CZAPLINKU

ul. Grunwaldzka 5b

78-550 Czaplinek

NIP 2530322540

 

Telefon:

94 375 51 03

 

E-mail:

przedszkole.czaplinek@onet.pl


Numer konta Przedszkola Publicznego:

13 8581 1027 0413 0912 2000 0001

 

Numer konta Rady Rodziców:

32 8581 1027 0404 6604 2000 0001

 

ZAPRASZAMY

od poniedziałku do piątku

w godzinach

od 6.30 do 16.00

Godło Polski
Aktualny czas w Czaplinku:
Herb Czaplinka

W naszym przedszkolu realizowany jest projekt współfinansowany przez Unię Europejską
w ramach

Europejskiego Funduszu Społecznego.

 

Organizator Projektu -  Gmina Czaplinek  w ramach  Regionalnego Programu Operacyjnego Województwa Zachodniopomorskiego na lata 2014-2020.