„Projekt - Miasto”

W holu przedszkola można oglądać ekspozycję – efekt zespołowej pracy plastycznej wykonanej przez grupę „Kotki” pod kierunkiem wychowawczyni Anny Obarzanek. Jest to makieta miasta – Czaplinek. Makieta  wykonana jest z różnorodnych materiałów m.in. dużych rozmiarów kartonów, kolorowego papieru, rolek po papierowych ręcznikach. Poprzez stworzenie „ilustracji plastycznej” rodzimej miejscowości, dzieci starały się jak najwierniej odwzorować wygląd niektórych  budynków, miejsc takich jak np. fontanna, kościół Podwyższenia Krzyża Świętego.

Przygotowanie makiety zajęło grupie dobrych kilka dni; począwszy od projektu, poprzez przygotowanie materiałów, skończywszy na efekcie końcowym - konstrukcji miasta z uwzględnieniem ruchu drogowego. „Kotki” pracowały pilnie i sumiennie. Efekt był zaskakujący i zadowalający. Wspólnymi  siłami   zbudowały miniaturowe miasteczko.

Zabawa z makietą, która jest  innowacyjną metodą nauczania,  jest  okazją do utrwalania wiadomości dotyczących naszego miasta, przepisów ruchu drogowego, doskonalenia umiejętności manualnych, orientowania się w przestrzeni oraz rozwijania wyobraźni, ale przede wszystkim  jest okazją do świetnej zabawy! Mamy nadzieję, że z wytworów naszej pracy skorzystają także nasi koledzy, koleżanki z innych grup. Serdecznie zapraszamy do wspólnej zabawy!

Anna Obarzanek