Mikołajki w przedszkolu

6 grudnia - to dzień szczególny, dzień długo oczekiwany przez wszystkie dzieci. Przedszkolaki  z  Przedszkola Publicznego  w Czaplinku też czekały na spotkanie z Mikołajem w piątek. A tu pogoda spłatała nam figla i nie odbyły się zajęcia. Za to w poniedziałek raniutko,  jeszcze było ciemno, a  w drzwiach przedszkola  czekała „Mikołajka” w osobie pani Moniki Granat,  witając dzieci częstowała cukierkami  zapewniając, że  Mikołaj już jedzie.

Mikołaj  nie zapomniał o naszym przedszkolu i przybył do nas po śniadaniu. W zimowej, nastrojowej scenerii na holu przedszkolnym spotkały się wszystkie dzieci, aby powitać oczekiwanego Gościa z długą siwą brodą. Dzieciaki w czerwonych czapeczkach były bardzo podekscytowane. Zapewniały Mikołaja, że są  grzeczne i wierzą, że otrzymają od niego prezenty. Grupy: Dzwoneczki i Smerfy pod kierunkiem Bożeny Lemisz i Renaty Rylik przedstawiły program artystyczny, który został dobrze przyjęty przez Mikołaja oraz dzieci. W trakcie występów zapraszano wszystkie grupy do zabaw rytmiczno - ruchowych urozmaicając spotkanie. Dzieci otrzymały od Mikołaja kalendarze  adwentowe z pięknymi, świątecznymi obrazkami. Żegnając się z wyjątkowym Gościem, dzieci prosiły, aby Mikołaj nie zapomniał o nich w okresie Świąt Bożego Narodzenia. Później dzieci wybrały się do Czaplineckiego Ośrodka Kultury na film pt. „Renifer Niko ratuje brata”. Dzień był pełen wrażeń i niespodzianek.