JAŚ I MAŁGOSIA

"Niech wszystkie serduszka się śmieją,
niech wszędzie troski maleją
niech nikt się na świecie nie smuci,
niech zło się w dobro obróci."

Oto zaklęcie, które usłyszeli i głośno powtarzali wraz z aktorami młodzi widzowie z naszego przedszkola podczas przedstawienia pod tytułem „Jaś i Małgosia”.

8 listopada 2013 roku sala kinowa Złocienieckiego Ośrodka Kultury przemieniła się w teatralną scenę.

Aktorzy Narodowego Teatru Edukacji z Wrocławia dzięki pomysłowej scenografii, barwnym kostiumom i wspaniałej muzyce wprowadzili najmłodszych w baśniowy urok opowieści. To tajemnicza i pełna napięcia historia o odwadze, mądrości i poświęceniu opowiedziana żywym i zrozumiałym  językiem.

Choć niektóre sceny czy dialogi budziły grozę, przeplatane były sytuacjami pełnymi humoru, np. rozmowa kota z Babą Jagą o „odżywce z jaszczurki na długie pazurki”. Kot był bardzo pozytywnie postrzegany przez dzieci, gdyż robił czarodziejskie sztuczki i to dzięki jego pomocy Jaś i Małgosia odzyskały wolność.

Przedszkolaki z dużym zaangażowaniem śledziły losy Jasia i Małgosi ostrzegając ich przed zagrożeniem ze strony złej czarownicy.

Dzieci przekonały się, że dobro zawsze wygrywa ze złem, a przykład kuszącego słodkościami domku uczy ostrożności.

Pomysłowa, zmieniająca się scenografia, barwne kostiumy, gra świateł, doskonałe nagłośnienie i wspaniała muzyka, pouczające piosenki, a przede wszystkim świetna gra aktorów spowodowały, że przedstawienie "Jaś i Małgosia" bardzo się wszystkim podobało i zostało nagrodzone wielkimi brawami. Bilety na przedstawienie i przejazd autobusem do Złocieńca fundowała  Rada Rodziców.

Iwona Mierzejewska

link do zdjęć: