Spotkanie z PIELĘGNIARKĄ

W poniedziałek 7 października br. w związku realizacją tematów związanych z edukacją zdrowotną, grupę pięciolatków – Żabek i Muchomorków  odwiedziła  pielęgniarka, pani Joanna Hołyst.

Zaproszony gość  wspólnie z dziećmi uczestniczył w zajęciach, podczas których próbowano sobie odpowiedzieć na pytanie, jak powinniśmy dbać o zdrowie.

Spotkanie rozpoczęło się inscenizacją pt. „Kłopoty leśnych przyjaciół – leczymy zajączka”, którego treść pokazała, iż pomocne w utrzymaniu dobrego zdrowia jest zdrowe odżywianie i aktywne spędzanie czasu wolnego. Zaś nieprzestrzeganie tych zasad prowadzi często do choroby, z którą borykał się bohater przedstawienia.

Następnie pani pielęgniarka opowiedziała o swojej pracy, pokazała akcesoria związane
z zawodem pielęgniarki i lekarza. Dzieci zadawały pytania, na które pani Joanna chętnie odpowiadała, a przy piosence „Fikający zuch” pokazały jak ważna jest dla zdrowia codzienna gimnastyka. Pielęgniarka zaznajomiła także pięciolatki z instrukcją wydmuchiwania nosa. Wszystkie dzieci wzięły udział w pokazie „prawidłowego wydmuchiwania nosa”, bawiąc się przy tym wyśmienicie. Starszaki wsłuchiwały się także bicie swego serca przez stetoskop, wystukiwały jego rytm. Zabawy dydaktyczne dotyczące tematyki i zagadki słowne również sprawiły dzieciom wiele radości.

Kulminacyjnym punktem zabawy było wspólne zorganizowanie kącika lekarskiego, który zamienił się w salę szpitalną. Dzieci rozkładając koce i „sprzęt” lekarski odgrywały role  lekarzy, pielęgniarek i pacjentów.

Bardzo serdecznie dziękujemy pani Joannie Hołyst za przybycie, za podzielenie się swoją wiedzą i umiejętnościami, a przede wszystkim za cierpliwość, która była niezbędna w przypadku nas - „małych pacjentów”, ciekawych i pytających o każdy szczegół.

 

Joanna Brożek

 

PRZEDSZKOLE PUBLICZNE

W CZAPLINKU

ul. Grunwaldzka 5b

78-550 Czaplinek

NIP 2530322540

 

Telefon:

94 375 51 03

 

E-mail:

przedszkole.czaplinek@onet.pl


Numer konta Przedszkola Publicznego:

13 8581 1027 0413 0912 2000 0001

 

Numer konta Rady Rodziców:

32 8581 1027 0404 6604 2000 0001

 

ZAPRASZAMY

od poniedziałku do piątku

w godzinach

od 6.30 do 16.00

Godło Polski
Aktualny czas w Czaplinku:
Herb Czaplinka

W naszym przedszkolu realizowany jest projekt współfinansowany przez Unię Europejską
w ramach

Europejskiego Funduszu Społecznego.

 

Organizator Projektu -  Gmina Czaplinek  w ramach  Regionalnego Programu Operacyjnego Województwa Zachodniopomorskiego na lata 2014-2020.