„Gdy dzielimy się dobrem…, dzielimy się sercem…”

Każdy z nas pragnie być zdrowy i szczęśliwy.

O, ile do  szczęścia czasem nam nie potrzeba wiele, na zdrowie wpływu nie mamy.

Najtrudniejsza do zaakceptowania jest choroba dziecka, szczególnie dotkniętego chorobą nowotworową. Gdy choruje dwoje dzieci, ból jest niewyobrażalny. Cała rodzina cierpi i choruje razem z dziećmi.

Taka sytuacja dotknęła bliźniaków – Antosia i Stasia – przedszkolaków z Przedszkola Publicznego w Czaplinku chorych na białaczkę.

Na wieść o ciężkiej chorobie cała społeczność przedszkolna zjednoczyła się i zmobilizowała do przeprowadzenia akcji pomocowej na rzecz chłopców.

W dniach 18-19 grudnia 2023 roku w przedszkolu zorganizowano kiermasz świąteczny. Stoły uginały się od ciast, pięknych ozdób świątecznych, kolorowych  stroików, kartek i innych cudeniek. Była magiczna jemioła, sianko na stół i opłatek na wieczór wigilijny. Dla Milusińskich – różne różności – wata cukrowa, pachnący popcorn, malowanie twarzy, tatuaże lub kolorowe warkoczyki. Świąteczne cuda!!! Dla każdego coś dobrego…

Rodzice nie żałowali złotówek i hojnie wrzucali datki do puszek. Zebrano 3.850 zł.

Przy tej okazji przeprowadzono także akcję „Podziel się dobrem na Święta” – WSPÓLNIE PRZECIW BIAŁACZCE podczas której dokonano rejestracji potencjalnych dawców komórek macierzystych dla fundacji DKMS. Dzięki tej akcji baza potencjalnych dawców powiększyła o 10 kolejnych osób. Dziękujemy!!!

Wszystko udało się sprawnie przeprowadzić dzięki ogromnemu zaangażowaniu Dyrekcji i Pracowników Przedszkola Publicznego w Czaplinku.

Serdecznie dziękujemy wszystkim Pomagaczom i Ofiarodawcom:

- Rodzicom, Radzie Rodziców z Przedszkola Publicznego i Szkoły Podstawowej w Czaplinku;

- Proboszczowi Parafii pw. Świętej Trójcy w Czaplinku;

- Czaplineckiemu Ośrodkowi Kultury;

- Młodzieżowemu Ośrodkowi Wychowawczemu;

- Ochotniczej Straży Pożarnej.

DZIĘKUJEMY!!!

Warto pomagać!!! Dobro powraca!!!