„Przedszkolaki dla Niepodległej” – konkurs na przedstawienie z okazji Święta Niepodległości

Dzień 11 listopada to jedna z najważniejszych dat w historii naszej Ojczyzny. W przedszkolu od najmłodszych lat uczymy dzieci patriotyzmu, przywiązania do ziemi rodzinnej, wpajamy szacunek dla polskich symboli. Dlatego też przedszkolaki z grupy „Zajączki” od dłuższego czasu przygotowywały  się do tego ważnego wydarzenia pod opieką nauczycielek - Renaty Rylik i Anny Lisieckiej. Podczas występu dzieci recytowały wiersze patriotyczne, śpiewały piosenki, przedstawiły krótką inscenizację.  Przygotowane przez dzieci przedstawienie z okazji 103 rocznicy odzyskania przez Polskę niepodległości zostało jednocześnie uwiecznione na filmie i zgłoszone do  konkursu patriotycznego pt: „Przedszkolaki dla Niepodległej” organizowanego przez Kuratora Oświaty w Szczecinie. Dzieci 5-letnie z grupy „Żabki” również wzięły udział w tym konkursie, przedstawiając akademię pod kierunkiem nauczycielek - Jolanty Mazur i Anny Lisieckiej. Przedszkolaki z obu grup zaprezentowały w tych przedsięwzięciach wachlarz swoich artystycznych umiejętności. Wykazały się także  wiedzą historyczną dotyczącą swojej ojczyzny.

Wyłoniono laureatów konkursu „Przedszkolaki dla Niepodległej.  Ze 130 inscenizacji przesłanych do Kuratorium Oświaty w Szczecinie, grupa dzieci 6 – letnich „ZAJĄCZKI” zdobyła III miejsce. Wszystkim uczestnikom inscenizacji serdecznie gratulujemy a w szczególności nauczycielkom pracującym z wygraną grupą.